Збитки держпідприємств за минулий рік становлять 170 млрд грн, – Фонд держмайна (ВІДЕО)

uatv
06.08.2020
Фото Facebook Костянтин Кошеленко

В Україні кожне п’яте державне підприємство – збиткове. За минулий рік загальна сума збитку склала 170 мільярдів гривень, до того ж на цих підприємствах заборгованість по заробітній платі досягла позначки в 2,9 мільярда гривень.

Про це розповів заступник голови Фонду державного майна України Костянтин Кошеленко в програмі “Официальный разговор” на телеканалі “Дом“.

За його словами, такі цифри підтверджують неефективне управління об’єктами державного майна в минулому.

“І коли кажуть: “то давайте зробимо його ефективним”, це насправді таке лукавство. Тому що ефективні менеджери, в тому числі призначені раніше тими політиками минулих років в чиїхось інтересах, вони і працювали в чиїхось інтересах. Коли державне – воно нічиє. І коли нічиє, то не потрібно його купувати або брати в оренду, щоб заробляти. Досить просто керувати – посадити свого директора, а він забезпечить у кого потрібно закупівлі, кому потрібно продажі, щось ще підкрутить всередині. І таким чином підприємство, яке може приносити сотні мільйонів, у кращому випадку приносить десятки тисяч”, – зазначив Кошеленко.

Як приклад він навів готель “Дніпро”, який раніше приносив дуже невеликий прибуток.

“Готель “Дніпро” до продажу за весь 2019-ий рік приніс трохи більше 200 тис. грн. прибутку. Інші подібні готелі заробляють десятки мільйонів гривень. Ми розуміємо, що або тут було бездарне управління, або свідомо гроші виводилися не туди”, – сказав заступник глави ФДМУ.

Читайте також: У Фонді держмайна розповіли, скільки зараз на балансі об’єктів для приватизації (ВІДЕО)

Джерело UATV
дата 06.08.2020
категорії Економiка
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×