Заявку на приєднання до Програми розширених можливостей НАТО розглянуть у жовтні, – Загороднюк

uatv
14.02.2020
Фото Facebook Андрій Загороднюк

Розгляд заявки України на приєднання до Програми розширених можливостей НАТО (Enhanced Opportunity Partners, ЕОР) запланований на жовтень цього року. Наша держава уже відповідає усім необхідним критеріям.

Про це повідомив міністр оборони Андрій Загороднюк на полях Мюнхенської безпекової конференції, зазначає Укрінформ.

“Ми приблизно 2 тижні тому подали заявку на ЕОР, Програму розширених можливостей, нас це дуже цікавить… Це статус перед членством, але, тим не менш, розширений. Ми вже відповідаємо всім його критеріям”, – наголосив міністр оборони.

Він додав, що нашій державі можуть надати членство в будь-який момент, проте за розкладом розгляд цієї заявки повинен відбутися у жовтні.

“Ми зараз ведемо переговори щодо одержання підтримки. Це має бути консенсус”, – зазначив Загороднюк.

Очільник українського оборонного відомства розповів, що наша країна має групу радників високого рівня. До цієї групи входять представники низки країн – США, Великої Британії, Канади, Німеччини, Польщі та Литви. Вони бувають в Україні кожні два місяці для того, щоб оцінити кроки щодо реформування. Цього тижня радники доповіли в Брюсселі, що задоволені тими змінами, які відбуваються в українському війську.

Також міністр додав, що в Брюсселі відбулися продуктивні зустрічі, під час яких сторони обговорили розширення співпраці і перехід на стандарти НАТО, співробітництво в Чорному і Азовському морях, допомогу в галузі переозброєння тощо.

Нагадаємо, генсек НАТО назвав найважливіший крок для наближення України до Альянсу.

Джерело Укрінформ
дата 14.02.2020
категорії Україна - НАТО
поділитися

Топ новин на UA|TV