Завдяки “Пробігу під каштанами” вже вдалося зберегти життя тисячам дітей, – Ірина Кузнєцова

uatv
23.05.2019
Фото UATV

Станом на сьогодні для участі у масштабній спортивно-благодійної акції “Пробіг під каштанами” зареєструвалися вже понад 18 тисяч людей. Організатори очікують, що іще більш ніж тисяча пройдуть реєстрацію безпосередньо в день проведення заходу на майдані Незалежності.

Про це повідомила в студії телеканалу UATV організатор благодійної акції Ірина Кузнєцова.

“Я пишаюся тим, що акція, яку було ініційовано нашим невеликим агентством у 1993 році, отримала таку підтримку й визнання серед людей і нині виросла до значних масштабів. Вона стала першою благодійною акцією в незалежній Україні. Таке поняття як благодійність тоді ще не було широко відомим. Зібрані кошти спрямовуються на допомогу лікувальним закладам України, а в кінцевому підсумку – це збережені життя на сьогодні день уже тисяч діток”, – розповіла Ірина Кузнєцова.

Учасники будуть розділені на шість стартів, кожен з них має свою дистанцію. Так, уже традиційними є “Благодійний пробіг” (~5 км), “Спортивний пробіг” (5 км), “Пробіг мужніх” (~300 м), “Пробіг у ходунках” (10 м) і “Дитячий пробіг” (довжина дистанції залежатиме від віку). Цього року список поповнили також “Пробіг із собакою” і “Пробіг наосліп“. На цьому нововведення не закінчуються. Для того, щоб зробити благодійний внесок, зараз не обов’язково бігти якусь дистанцію.

“У нас цього року є форма “Не біжу, але допоможу“. Попри те, що буде понад 18 тисяч учасників, ще не всі так активно бігають. Але вони відчувають потребу якимось чином допомогти. І в нас досить багато було таких внесків через сайт”, – зазначає гостя студії.

Зібрані кошти організатори передадуть до Центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України та центру при Інституті очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова. Цим медичним установам активісти допомагають вже не один десяток років.

“Коли ми починали, спершу орієнтувалися на дитячі лікувальні установи. І протягом майже десяти років ми допомагали ОХМАТДИТу, наскільки це було можливо. Потім до мене звернувся головний лікар (на той час – головний анестезіолог) Центру кардіології та кардіохірургії: “Ви вже залучили суспільну увагу до проблем ОХМАТДИТу. Чи не могли б ви допомогти й нам?”. І ось уже 18-й рік ми їм допомагаємо”, – розповіла організаторка благодійної акції.

За роки співпраці організатори акції змогли зібрати гроші на закупівлю та ремонт важливого обладнання на суму більш ніж 530 тисяч доларів.

“Нещодавно було куплено дуже важливе та єдине в Україні кардіонавігаційне обладнання. Воно коштує 6,2 мільйона. Частину коштів зміг передати наш фонд, частину – інші організації. Але цих грошей не вистачило, тож у Центру кардіології та кардіохірургії зараз є борг. Його до кінця 2019 року треба закрити, ось для цього ми всі будемо бігти. Основну суму, звичайно, передамо центру кардіології, і друге – центру при інституті Філатова. Яким би не був сучасний центр, там завжди всього не вистачає. Багато дітей потребують допомоги. Там чудові лікарі, вони готові працювати цілодобово, але якесь обладнання, витратні матеріали – все це необхідно”, – розповіла Ірина Кузнєцова.

Повну версію телеінтерв’ю з Іриною Кузнєцовою дивіться в програмі “Лицом к лицу” на телеканалі UATV 24 травня о 15:00.

Програму заходу можна переглянути за посиланням.

Нагадаємо, що UATV є інформаційним партнером “Пробігу під каштанами”. Команда нашого телеканалу також візьме участь у забігу.

Альона ВОРОБЙОВА, UATV

Джерело UATV
дата 23.05.2019
категорії Суспільство
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×