Затримання в Білорусі: Денісова вимагає повернути українців додому

uatv
13.08.2020
Фото Telegram Людмила Денісова

Уповноважений ВР з прав людини Людмила Денісова вимагає в Білорусі якнайшвидше повернути додому затриманих українців. Також вона закликала низку міжнародних організацій забезпечити правовий захист затриманим.

Про це йдеться у повідомленні, оприлюдненому в Telegram-каналі українського омбудсмена, інформує UATV.

“Закликаю Верховного комісара ООН з прав людини Мішель Бачелет, президента Міжнародного комітету Червоного Хреста Петера Маурера, голову ОБСЄ Еді Раму та інші міжнародні правозахисні організації сприяти забезпеченню правового захисту затриманим громадянам України”, – зазначила Людмила Денісова.

Одразу після затримання омбудсмен звернулася до Надзвичайного і Повноважного посла України в Республіці Білорусь Ігоря Кизима для того, щоб він встановив місцеперебування українців, а також перевірив, чи застосовувалась до них фізична сила або психологічний тиск з боку правоохоронних органів Білорусі.

Денісова нагадала, що відповідно до Віденської конвенції про консульські зносини білоруська влада повинна одразу після затримання повідомити про це дипломатичних представників України, вказавши місцеперебування українці. Також повинен бути наданий доступ для безпосереднього спілкування з ними.

“У терміновому порядку звертаюсь до голови Комісії з прав людини, національних відносин і засобів масової інформації Палати представників Національних зборів Республіки Білорусь Андрія Наумовича з проханням забезпечити належний правовий захист двом затриманим під час акцій масового протесту в Білорусі українським волонтерам Євгену Васильєву та Костянтину Реуцькому, а також двом іншим громадянам України – Оксані Альошиній та хлопцю, чиє ім’я наразі не розголошують“, – наголосила Людмила Денісова.

Вона наголосила, що вимагає від білоруської сторони якнайшвидше повернути українців додому.

Раніше повідомлялося, що в Білорусі під час масових акцій протесту побили українського фотокореспондента і затримали дев’ятьох наших громадян. Пізніше стало відомо про затримання ще двох осіб.

Нагадаємо, після завершення голосування й оголошення результату exit poll, у якому йшлося про перемогу на виборах Олександра Лукашенка, у Білорусі розпочалися масові акції протесту.

Читайте також: Україна вимагає від Білорусі звільнити затриманих українських правозахисників і журналістів

Джерело UATV
дата 13.08.2020
категорії Українці в світі
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×