Затримання Мазура свідчить про зловживання Росією статутом Інтерполу, – Денісова

uatv
11.11.2019
Фото з сайта korrespondent.net

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова заявила, що Росія використовує Інтерпол як інструмент гібридної війни для політично вмотивованих переслідувань українців.

Про це вона написала на своїй сторінці в Facebook.

“Затримання Ігоря Мазура відбулося не на підставі встановлення червоної картки, як це робиться зазвичай у практиці співпраці з Інтерполом, а шляхом пред’явлення циркулярного повідомлення, розповсюдження якого було обмежено певними країнами, що свідчить про зловживання Росією Статутом Інтерполу”, – зазначила омбудсмен.

Денісова звернулась до Уповноваженого з громадянських прав Республіки Польща Адама Боднара з проханням надати правову оцінку неправомірним діям щодо політично мотивованого затримання українського громадянина та вжити відповідних заходів для його захисту.

За її словами, міністр юстиції Денис Малюська особисто опікується і відпрацьовує механізм захисту, аби не допустити екстрадиції Мазура до РФ.

Нагадаємо, вчора, 10 листопада, Ігоря Мазура, якого було затримано 9 листопада в Польщі на КПП “Ягодин-Дорогуськ”. віддали на поруки українському консулу. На час очікування та розгляду екстрадиційного запиту він проживатиме в Генеральному консульстві України в Любліні.

Сам затриманий Мазур повідомив, що не брав участі в бойових діях у Чечні, а перебував там як журналіст.

Читайте такожСподіваюся, що суд оцінить аргументи обох сторін і ухвалить справедливе рішення, – Мазур (ВІДЕО)

Джерело UATV
дата 11.11.2019
категорії Україна
поділитися

Топ новин на UA|TV