Ми застерігли РФ від намірів організувати фейкові “вибори” на Донбасі, – Ірина Геращенко

За результатами переговорів у Мінську, поки немає прогресу у питаннях звільнення заручників

uatv
16.05.2018

Фото Укрінформ-UATV

Сьогодні під час чергового засідання Тристоронньої контактної групи і чотирьох підгруп обговорили загострення безпекової ситуації на Донбасі і порушення режиму тиші.

Про це повідомила представниця України у переговорах у Мінську Ірина Геращенко.

“На Тристоронній контактній групі українська сторона застерігла Російську Федерацію від намірів організувати (вірніше, повторити по сценарію 2014 року) фейкові “вибори” на території тимчасово окупованих нею територій у Донецькій і Луганській областях України. З нашого боку чітко наголошено, що будь-які “вибори” на тимчасово окупованих територіях Донбасу, у разі їх проведення Російською Федерацією, будуть нікчемними та не матимуть жодних правових наслідків”, – написала Ірина Геращенко.

Також, за її словами, у Мінську вкотре обговорили звільнення із полону українських заручників.

“Відповіді від росіян щодо 23 російських громадян, засуджених за злочини проти української держави, яких ми готові передати РФ задля звільнення політв’язнів і заручників, й досі немає. РФ мало печеться про забутих нею в донецьких степах “ихтамнетов”…немає жодного прогресу в питаннях звільнення заручників і пошуку зниклих. Це викликає величезне занепокоєння, особливо на фоні останніх тривожних новин про погіршення стану здоров’я наших політв’язнів і заручників, про оголошене Олегом Сенцовим голодування, тривале голодування Володимира Балуха. Питання заручників потребують тиску всього світу на РФ”, – зазначила представниця України.

Нагадаємо, Петро Порошенко  закликав міжнародну спільноту продовжувати тиск на Кремль, щоб українські політв’язні якнайшвидше повернулися додому, до своїх родин. Таку заяву він зробив після оголошення засудженого на 20 років ув’язнення у справі “кримських терористів” українського режисера Олега Сенцова про безстрокове голодування.

Як повідомлялося раніше, міністр закордонних справ України Павло Клімкін порушить питання українських заручників у Росії, а також окупованих Криму й Донбасі під час засідання Ради Європи 17-18 травня.

 

Джерело UATV
дата 16.05.2018
категорії Україна
поділитися
Топ новин на UA|TV