Запускаються нові механізми звільнення українських моряків, – Микола Полозов

uatv
26.06.2019
Фото Крим.Реалії

З 26 червня запускаються інші механізми звільнення українських моряків, захоплених Росією у Керченській протоці.

Про це в Facebook повідомив адвокат захоплених українських моряків Микола Полозов.

“Вчора закінчився термін надання звіту владою Російської Федерації Міжнародному трибуналу ООН з морського права. 25 травня суд ухвалив рішення, яким зобов’язав Російську Федерацію негайно звільнити 24-х військових українських моряків, а також повернути Україні захоплені судна “Бердянськ”, “Нікополь” і “Яни Капу” та протягом місяця надати звіт. Російська влада відмовилася виконати рішення Міжнародного трибуналу. Всі захоплені моряки перебувають у СІЗО “Лефортово”, щодо них у ці дні проводяться слідчі дії – морякам слідство висуне звинувачення в остаточній редакції. Команда захисту військовополонених моряків була готова до негативного розвитку подій і ми передбачали, що влада Російської Федерації може зайняти неконструктивну позицію щодо питання звільнення моряків”, – пише адвокат.

На думку Полозова, тепер йдеться про “жорстку політичну взаємодію союзників і партнерів України з владою Російської Федерації”.

“Порушення норм міжнародного права, зокрема Третьої Женевської конвенції, Конвенції ООН з морського права, заперечення імунітету військових судів, поводження з військовополоненими, як з обвинуваченими у “побутовій” кримінальній справі – все це не може бути нормальною правовою позицією влади Російської Федерації і навряд чи сприятиме нормалізації відносин із зовнішньополітичними партнерами”, – зазначив Полозов.

Раніше Микола Полозов заявив, якщо РФ не виконає рішення трибуналу, її чекатимуть “морські” санкції.

Джерело UATV
дата 26.06.2019
категорії Україна
поділитися

Топ новин на UA|TV