Запуск ринку землі: економіст спрогнозував, якого ефекту варто очікувати

uatv
20.08.2019
Фото UATV

Ринок землі в Україні, як зазначив раніше президент Володимир Зеленський, відкриють у 2020 році.

В інтерв’ю UATV економіст Павло Кухта повідомив, що ця реформа позитивно вплине на економіку країни.

“Якщо розглядати з раціональної точки зору, яка базується на розрахунках, здоровому аналізі, економічній теорії, то всі однозначно говорять, що земельний ринок дасть чималий стимул для економічного зростання. Різняться оцінки того, яким він буде, але, так чи інакше, це великі цифри. Це прискорення економічного зростання на певний відсоток. Це реформа, яка дуже добре вплине на економіку, і, водночас, коштує її реалізація недорого”, – каже гість студії.

Також Кухта назвав модель ринку землі, яка може бути найефективнішою для України.

“Максимальний ефект – найбільш ліберальна модель ринку без обмежень, плюс надання пільгового кредитування для малих фермерів, щоб вони могли купувати землю. Комбінація цих двох речей дає максимальний ефект із точки зору зростання економіки”, – сказав експерт.

Відповідаючи на запитання про те, які ще моделі та механізми потрібно використовувати для проведення правильної реформи землі в Україні, Кухта повідомив: “По суті, земельна реформа складається з відкриття ринку, плюс наведення порядку в сфері земельних відносин в Держгеокадастрі. Є проблеми, які зводяться до відсутності чіткого верховенства права, виразних стабільних правил у країні, за якими інвесторам було б зрозуміло, як вони будуть працювати. Відповідно, це різко знижує інвестиційну привабливість країни. Якщо паралельно не будуть відбуватися реформи у сфері правосуддя, не буде чітко вимальовуватися, за якими правилами ця країна живе і як працює, ефект від земельної реформи буде нижчим. Все потрібно зробити дуже-дуже швидко, щоб отримати ефект через 2-3 роки”, –зазначив гість студії.

Телеверсію інтерв’ю з Павлом Кухтою дивіться 22 серпня о 15:00 у програмі “Лицом к лицу”.

Підготувала Анастасія ДЯДЮША, UATV

Джерело UATV
дата 20.08.2019
категорії Економiка
поділитися

Топ новин на UA|TV