Законопроєкти про ринок землі мають розглянути цього тижня, – Гончарук

uatv
11.11.2019
Фото Урядовий портал

Для того, щоб запровадити в Україні ринок землі, потрібно виконати дві умови: зробити доступнішими кредити для фермерів та запровадити компенсації частки відсотків за кредитами для тих із них, хто захоче купити землю.

Про це сказав прем’єрміністр України Олексій Гончарук під час пресбрифінгу, повідомляє UATV.

“Наш план має дві складові, дуже чіткі та зрозумілі. По-перше, вартість кредитного ресурсу в гривні має змінитися. І Національний банк поступово знижує ставку рефінансування, тобто вартість грошей, які фактично надаються банком. Це дає нам підставу розраховувати на те, що якщо цей тренд продовжиться, то вартість кредитних ресурсів восени наступного року буде близько 10-12% у гривні. Це кредит, який є значно дешевшим, ніж зараз. Це перша складова”, – розповів прем’єр.

Друга складова, за його словами, стосується компенсації частки відсотків за кредитами фермерам малих і середніх сільських господарств, які захочуть взяти участь у придбанні землі. Компенсація буде відбуватися за рахунок спеціально створених для цього фінансових інструментів.

“Головне, що ми хочемо донести до суспільства: український фермер точно не має бути в гірших умовах, аніж іноземні колеги. І ми точно за те, щоб ринок землі запроваджувався тоді, коли ці умови будуть забезпечені. Ми готові зробити це вже наступного року“, – наголосив Гончарук.

Законопроєкти про ринок землі мають бути розглянуті вже цього тижня, зазначив прем’єр.

“Ми вважаємо, що існуючі законопроєкти в парламенті точно мають бути розглянуті цього тижня. Вони мають бути ухвалені у першому читанні. Між першим і другим читанням ми можемо подискутувати про те, що ми будемо робити, яка модель має бути запроваджена”, – додав він.

Відкрити в Україні ринок землі дуже важливо, зазначив Гончарук, адже без нього у нашої держави значно менші шанси на серйозне економічне зростання. Україна наразі є серед дуже небагатьох країн світу, де заборонений вільний обіг земель.

Нагадаємо, за словами президента України, у законі закріплять право продавати та купувати землю лише за українцями.

Раніше глава української держави дав доручення уряду, щоб Україна до 31 грудня була готова до запуску ринку землі.

Джерело UATV
дата 11.11.2019
категорії Політика
поділитися

Топ новин на UA|TV