Законопроєкт про КС повністю відповідає цінностям Конституції, – Веніславський

uatv
31.10.2020
Фото ОП

Представник президента у Конституційному Суді Федір Веніславський прокоментував внесення до ВР законопроєкту “Про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства”.

Про це інформує пресслужба ОП.

За його словами, внесення цього документу на розгляд Ради є виконанням рішення РНБО.

“В екстраординарних умовах, у яких опинилася держава, рішення президента запропонувати Верховній Раді вирішити кризову ситуацію політико-правовими засобами є абсолютно обґрунтованим і повністю відповідає цінностям, закріпленим Конституцією“, – вважає представник президента у КС.

 Веніславський говорить, що виконання рішення Конституційного Суду від 27 жовтня призведе до того, що будь-які наступні зміни до антикорупційного законодавства будуть визнані нинішнім складом КС неконституційними.

“КСУ заклав такі юридичні механізми, які фактично дозволяють визнати неконституційними всі рішення щодо повернення положень антикорупційного законодавства“, – переконаний він.

Представник президента наголошує, що ухвалення парламентом цього закону забезпечить відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства та вирішить кризову ситуацію, до якої призвели дії Конституційного Суду.

Раніше голова Конституційного Суду Олександр Тупицький  заявив, що законопроєкт, ініційований президентом Володимиром Зеленським про припинення повноважень членів КСУ, має ознаки конституційного перевороту в Україні.

Нагадаємо, що суд визнав неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, а також заблокував роботу НАЗК та системи електронного декларування.

Читайте також: Рішення Конституційного Суду: президент звернувся до правоохоронних органів

Джерело UATV
дата 31.10.2020
категорії Політика
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×