Законопроект про Антикорупційний суд узгодили з Венеційською комісією

 

Фото з сайта fakty.ictv.ua

Українські парламентарі досягли розуміння з представниками Венеційської комісії щодо законопроекту про Антикорупційний суд. Про це під час брифінгу заявив засновник Фонду інновацій та розвитку Георгій Вашадзе, передає УНН.

“Конструктивно пройшли переговори з представниками Венеціанської комісії. Про що ми домовилися – ті питання, які вже були вирішені, та деякі технічні рішення, щодо них у нас є повне порозуміння з Венеційською комісією. Ми домовилися, що ці питання будуть обговорюватися на комітеті … Будуть обговорюватися підсудність, вимоги щодо кваліфікації та інше. Що стосується ролі міжнародних експертів, принцип того, що ми запропонували, (вже, – ред.) домовленість є”, – розповів Вашедзе.

Він додав, що українська сторона надала більше функцій для міжнародних експертів у питанні призначення суддів Антикорупційного судного, аніж “очікувала міжнародна спільнота”.

“З одного боку вони визначатимуть добропорядність… наскільки у них є ресурс, знання для того, щоб ухвалювати важкі рішення. Повноваження для міжнародних експертів розширилися”, – додав Вашадзе.

Так само, за його словами, робота міжнародних експертів визначатиметься “десь у 7 тисяч доларів, їм буде оплачуватися проживання”. Так само, за його словами, попередньо став відомий розмір заробітної плати суддів Антикорупційного суду.

“Вона буде такою ж, як у суддів Верховного суду”, – уточнив Георгій Вашадзе.

Крім того, він повідомив, що законопроект про Антикорупційний суд гарантує “повну можливість незалежності, гарантує те, що не зможе хтось провести свого кандидата в Антикорупційний суд”.

“Чи змінилися вимоги до кандидатів: ми прибрали ті вимоги щодо міжнародного досвіду, і так далі. Політики, люди, пов’язані з політикою, правоохоронні органи, прокурори не повинні брати участь у цьому конкурсі”, – наголосив Вашадзе.

Також він повідомив, що Антикорупційний суд розслідуватиме всі справи, “підслідні НАБУ, тільки великі справи та справи великих чиновників”.

“Тільки Генеральний прокурор може залучати їх до відповідальності (суддів Антикорупційного суду, – ред.), якщо будуть якісь акти недобропорядности з їхнього боку. Розслідуватиме ДБР”, – зазначив Г. Вашадзе.

Він додав, що є пропозиція, згідно з якою Антикорупційний суд вестиме тільки нові справи.

Нагадаємо, що Верховна Рада може розглянути й ухвалити законопроект про Антикорупційний суд у четвер, 24 травня.

За словами Андрія Парубія, робоча група Комітету з правової політики проводить активну роботу з підготовки законопроекту до другого читання. “Я вважаю, що затягувати більше не можна, і тому давав дедлайн і сказав, що в понеділок (21 травня) комітет повинен дати рішення”, – зазначив спікер.

Він переконаний, що юридичні служби парламенту зможуть протягом ночі понеділка опрацювати рішення комітету, сформувати порівняльну таблицю з поправками до законопроекту для того, щоб у вівторок в другій половині дня стати до розгляду законопроекту у сесійній залі.

Прямий ефір