“Закохати в Україну”: редактор “Ukraїner” розповіла про мету волонтерського проєкту (ВІДЕО)

22.01.2020
Скрін із відео

Історія волонтерського проєкту “Ukraїner” почалася ще три роки тому, в 2016-му. Кілька ентузіастів вирішили влаштувати собі пригоду й поїхати на Закарпаття в експедицію, поїздку нетуристичними місцями. Вони заїжджали до цікавих людей, які представляють регіон, оживляють його. З тієї поїздки і виріс проєкт.

Докладніше про “Ukraїner” у новому випуску програми “Палітурка” розповіла літературний редактор Євгенія Сапожнікова.

У Євгенії досвід редагування понад 10 років.

“Працювала раніше у видавничій справі. Тепер – в проєкті виключно з журналістами, авторами. Ми переважно радимо. Я кажу ми, тому що я не єдиний редактор проєкту. Спілкуємося з авторами по-дружньому, радимо, як було би краще написати, як подивитися на тему тексту більш цілісно, глобально, щоб це стало цікавіше читачеві, який взагалі не знайомий з даною тематикою”, – говорить Сапожнікова.

На даний момент автори проєкту пишуть безкоштовно.

“Ми не тільки структурна одиниця, а й сім’я, команда. На цьому завжди наполягаємо. Незважаючи на те, що ми розкидані по всій Україні і практично всі наші журналісти працюють віддалено, а є й ті, які не живуть в Україні, раз чи два на рік ми організовуємо навчальні табори саме для команди “Ukraїner”, – розповідає Євгенія.

На такі збори, за її словами, приїжджають багато людей. Це об’єднує команду.

“Коли бачиш все наше співтовариство, яке утворилося навколо однієї ідеї – класно показати Україну саме українцям, закохати в неї світ, не виникає питання: “Чи хочу я це робити?”, – вважає Сапожнікова.

За її словами, за 2,5 року команда проїхала 16 регіонів. Історії базуються на героях. Це люди, які в маленьких містечках, селах роблять якісь проєкти, виявляють унікальні ініціативи. Наприклад, відкривають музеї в занедбаних будинках, реставрують радянські підприємства та роблять там ІТ-хаби.

Як каже Євгенія, герої не завжди розуміли своєї цінності і того, наскільки прекрасні речі вони роблять в сучасній Україні.

Розповідаючи про майбутнє проєкту, редактор зазначила, що в них є історії ще на багато-багато років, тому що навіть ті герої, яких вони вже знімали, змінюються.

“Наразі у нас триває другий цикл експедицій, ми плануємо знову об’їхати всю Україну, але відвідуючи ті місця, які не встигли в перший раз. Звичайно, будемо повторно заїжджати до деяких героїв”, – додала Євгенія.

Більше випусків програми “Палітурка“дивіться за посиланням.

Джерело
дата 22.01.2020
категорії Культура
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×