Заклики до захоплення влади: СБУ викрила ботоферму, якою керували з РФ (ВІДЕО)

uatv
06.04.2020
Фото СБУ

Кіберфахівці Служби безпеки України припинили діяльність ботоферми, яка діяла у Дніпрі та керувалася з Російської Федерації. З її допомогою зловмисники поширювали фейки про COVID-19 і закликали до повалення конституційного ладу.

Про це повідомляє пресслужба СБУ, інформує UATV.

Ботоферма створювала і керувала обліковими записами у соцмережах, позиціонуючи їх як сторінки українських громадян. Насправді ж для їх створення використовувалися фейкові персональні дані. Загалом “ферма” керувала 5 тисячами ботів.

“Відповідне телекомунікаційне обладнання та спеціалізоване програмне забезпечення організатори придбали через заборонені в Україні російські небанківські платіжні системи. Вони використовували також SIM-картки українських операторів зв’язку та proxy-сервери вітчизняного сегменту інтернет”, – зазначають у СБУ.

У контенті, який поширювала ботоферма, містилися публічні заклики до насильницької зміни конституційного ладу і захоплення державної влади. Крім цього, розповсюджувалася неправдива інформація про ситуацію з коронавірусом в Україні.

Слідчі СБУ розпочали кримінальне провадження за ст. 109 Кримінального кодексу України. Вже були проведені обшуки та вилучене обладнання, яке використовували зловмисники. Слідство триває.

Раніше СБУ викрила інтернетагітаторів, які за гроші РФ поширювали фейки про коронавірус.

Джерело UATV
дата 06.04.2020
категорії Суспільство
поділитися

Топ новин на UA|TV