Захист залучить незалежних експертів у першій “справі Хізб ут-Тахрір”

uatv
22.05.2019
Фото Кримська солідарність

Правозахисники фігурантів першої сімферопольської “справи Хізб ут-Тахрір” планують залучити до справи незалежних експертів, оскільки переконані, що в лінгвістико-релігієзнавчій експертизі, проведеній обвинуваченням, є порушення.

Про це повідомила адвокат Ліля Гемеджи після засідання Північно-Кавказького окружного військового суду в Ростові-на-Дону, інформує Крим.Реалії.

“Ми клопотали про допит фахівця, який дав би оцінку цій експертизі з наукового підходу. Нам відмовили. Однак ми продовжимо спроби залучити до справи незалежних експертів, щоб не тільки сторона звинувачення могла пред’являти свої докази”, – резюмувала адвокат.

На думку сторони захисту, в автора релігієзнавчої частини експертизи Тимура Уразметова немає належної компетенції для виконання такої роботи.

“Він виконав своє завдання, написавши саме ті висновки, які від нього чекала сторона звинувачення. Уразметов – культуролог за освітою, проте дав висновок про релігієзнавчу частину, – пояснила Ліля Гемеджи. – З відповіді було очевидно, що експерт маніпулює, підмінює поняття”.

За словами адвоката, після допиту всіх експертів, котрі склали комплексну лінгвістико-релігіознавчу експертизу у справі, захист вважає, що висновки не витримують “абсолютно жодної критики”, а експерти “дотягують до потрібного результату”. 

Нагадаємо, фігурантові “справи Хізб ут-Тахрір” посилили режим утримання в СІЗО. 

Джерело Крим.Реалії
дата 22.05.2019
категорії Крим
поділитися

Топ новин на UA|TV