Захист українських моряків готує пакет індивідуальних скарг до ЄСПЛ, – Микола Полозов

Фото UATV

Суд РФ відмовив в задоволенні апеляційної скарги 4 полоненим морякам. Засідання суду за скаргою Володимира Терещенка, Сергія Попова, Богдана Головаша і Андрія Шевченка відбулося 7 лютого в закритому режимі.

Про хід судового засідання і про подальші плани щодо захисту моряків в інтерв’ю UATV розповів правозахисник, керівник групи адвокатів моряків Микола Полозов.

“Ілюзій вже ніхто не має – через 5 років, після десятка справ щодо українських політв’язнів ми бачимо, що суди РФ є повністю залежними від виконавчої влади, і їхнє завдання полягає тільки в проштамповуванні прийнятих політичних рішень. Коли ми зверталися зі скаргою на постанову Лефортовського районного суду стосовно 24 військовополонених, коли їм було продовжено термін утримання під вартою, ми не розраховували, що судді в Лефортовському суді якісь більш чесні, незалежні чи справедливі. Це була необхідна процедура проходження двох інстанцій для подальшого звернення з індивідуальними скаргами до ЄСПЛ. Тільки заради індивідуальної скарги щодо кожного моряка ми і оскаржили рішення Лефортовського суду”, – розповів адвокат.

Він зазначив, що сьогодні, 7 лютого, засідання дійсно проходило в закритому режимі.

“Суд відмовився долучати копію резолюції ПАРЄ, де вказано, що військовополонені моряки повинні бути негайно звільнені, а до цього моменту до них необхідно застосувати Женевські конвенції. Позиція суду і позиція слідства цілком зрозумілі, вони продовжують робити вигляд, що військовополонені моряки є злочинцями. Для нас дуже важливим було те, що сьогодні на засідання прийшли представники преси та іноземних посольств, які продемонстрували своє ставлення до цієї справи, свою участь, і російська влада це теж бачить”, – зазначив правозахисник.

Микола Полозов наголосив, що у справі моряків на поточний момент подано міждержавний позов від України проти РФ до ЄСПЛ. Крім того, захист готує перший пакет індивідуальних скарг до ЄСПЛ.

“Ми формуємо перший пакет. Це скарги щодо обрання запобіжного заходу кримськими судами і по апеляційній інстанції. Я думаю, що протягом лютого ми сформуємо цей пакет і він буде поданий на початку весни, що стосується другого пакету – він буде поданий до середини весни”, – розповів Полозов.

За його словами, кримські суди перешкоджають захисту військовополонених моряків і не надають необхідних документів.

Також Микола Полозов додав, що для роботи з ЄСПЛ в Україні Мін’юст сформував групу юристів, які готують туди скарги.

“Фактично по морякам зараз працюють 2 команди юристів – в Росії і в Україні. І ми часто комунікуємо”, – зазначив гість студії.

Телеверсію інтерв’ю з Миколою Полозовим дивіться 7 лютого о 21:00 у програмі “Лицом к лицу”.

Наталя Софієнко, UATV

Прямий ефір