“Захисники”: Юлія Толопа відмовилася від громадянства РФ заради боротьби за Україну (ВІДЕО)

uatv
16.10.2019
Фото Facebook Юлія Толопа

Юлія Толопа брала участь в бойових операціях в Луганській та Донецькій областях. Щоб захищати незалежність і свободу України, вона покинула рідну домівку в Росії. До Києва з П’ятигорська дівчина приїхала в 2014-му. Головним чином для того, щоб дізнатися правду про Революцію Гідності. Потім вирушила на Донбас. До цього Юлія не знала, що таке війна. Сьогодні ж її бойовому досвіду можуть позаздрити багато бійців.

Історією дівчини, яку в Україні вважають героїнею, а в Росії – зрадницею, UATV продовжує цикл сюжетів “Захисники”.

На війну Юлія Толопа поїхала з друзями з Майдану – добровольцем в батальйон “Айдар”. Тоді вже розуміла, що навпроти – її співвітчизники. Це підтвердив і дзвінок від дядька, який працює в ФСБ, і багатьох друзів.

“Вони почали мені писати, нібито вони в Донецьку і в Луганську. Будуть вбивати і робити тут “русскій мір”. На що я відповіла: “Ви просто зрадники“, – розповіла Юлія.

За позицію дівчини російські ЗМІ обливали її брудом. Рідні так і не зрозуміли, чому донька пішла захищати Україну. З родиною вона давно не спілкується. Найближа для Юлії людина – її 4-річна донька Мирослава.

Юлія Толопа понад п’ять років намагалася отримати громадянство. Їй обіцяли допомогти політики, але міграційна служба вимагала відмовитися від російського громадянства. Це виявилося складно.

Кілька місяців тому указом президента їй присвоїли громадянство – за видатні заслуги перед Україною. І навіть прийняли закон, який дозволяє Юлії обійти формальності з відмовою від російського паспорта.

З армії Юлія звільнилася. Дівчина хоче відновитися після довгих років на війні. З маленькою донькою вона мріє відпочити за кордоном. Але поки Україна не завершить процедуру надання громадянства, їх поїздка залишається лише в планах.

Всі випуски з циклу сюжетів “Захисники” дивіться за посиланням.

Джерело UATV
дата 16.10.2019
категорії Суспільство
поділитися

Топ новин на UA|TV