Молдавський розвідник Станіслав Гібадулін три рази був за крок до загибелі, захищаючи Україну (ВІДЕО)

uatv
18.10.2019
Скрін з відео

Участь у війні на Донбасі закінчилася для Станіслава Гібадуліна, який приїхав захищати Україну з Молдови, осколками в тілі, втратою селезінки та ноги. Він отримав три важких поранення, кожне з яких могло стати останнім. Перше, осколкове, розвідник з позивним “Хітмен” отримав, коли йшов на завдання.

“Того дня я втратив 3 літри крові та селезінку. Мали ампутувати праву ногу, але врятували. Друге поранення – прямо поруч зі мною вибухнула протитанкова ракета. Тоді я отримав контузію, осколкове поранення, втратив 1,5 літра крові. Третє поранення – я залишився без ноги, коли став на міну”, – розповідає Станіслав Гібадулін.

Стас приїхав до України в 2015 році. Каже, не міг залишитися осторонь, адже Росія напала на Донбас. У його рідній Молдові російська агресія проявилася на початку 1990-х. Спочатку Гібадулін пішов добровольцем в полк “Азов”, а коли дозволили підписувати контракти іноземцям, перевівся в 54-ту окрему механізовану бригаду.

На рахунку “Хітмена” – десятки бойових виходів. Одного разу буквально з-під носа ворога вони з другом винесли гранатомет і кулемет російського виробництва.

“Ми знали імена та прізвища людей. Вони більше сидять на другій лінії, саме російські війська. Озброєння, яке я у них забрав, російське, зроблене після розпаду СРСР, в РФ”, – зазначає розвідник.

Менше ніж через місяць після цього друг Стаса Ілля Сербін загинув від поранення на Світлодарській дузі.

“Хлопці з нашого підрозділу поставили йому пам’ятник прямо на передовій. Якщо зараз відведуть війська, він залишиться в “сірій зоні”. Я не хочу, щоб хтось над ним познущався. У мене і в Золотому загинули друзі, і залишати ці території… Я, як військовий і доброволець, виступаю проти розведення військ, я – за те, щоб воювати з ворогом. Якщо є люди, які хочуть воювати, чому їм не дати таку можливість?”, – каже Гібадулін.

Стас – кавалер ордена “За мужність” та Народний герой України. Поки він не вирішив, чи повернеться на передову. Військовий відновлюється після поранення, впевнено ходить на протезі та дуже хоче піти на танці.

Всі випуски з циклу сюжетів “Захисники” дивіться за посиланням.

Джерело UATV
дата 18.10.2019
категорії Суспільство
поділитися

Топ новин на UA|TV