Загострення в Нагірному Карабасі: українцям радять не їхати до Азербайджану й Вірменії

uatv
28.09.2020
Фото Укрінформ

Посольства України у Вірменії й Азербайджані оприлюднили рекомендації для українців у зв’язку з загостренням конфлікту між двома країнами.

Про це повідомляє UATV.

Українців просять тимчасово не їхати до цих країн, уникати зон поблизу кордону, де відбуваються бойові дії, і регіону Нагірного Карабаху.

“У зв’язку із загостренням військового конфлікту між Вірменією та Азербайджаном, Посольство України у Вірменії рекомендує тимчасово утриматися від поїздок до Вірменії, а також закликає громадян України, які вже перебувають на території держави, зберігати пильність і бути обережними, не відвідувати ділянки, наближені до вірмено-азербайджанського кордону та “Нагірного Карабаху”, – заявили в посольстві.

Читайте також: Загострення в Нагірному Карабасі: кількість загиблих продовжує зростати (ВІДЕО).

Правила поведінки в умовах військового стану

Необхідно:

– зберігати особистий спокій, не реагувати на провокації;

– завжди мати при собі документ (паспорт), що засвідчує особу, відомості про групу крові свою та близьких родичів, можливі проблеми зі здоров’ям (алергію на медичні препарати тощо);

– знати місце розташування захисних споруд цивільної оборони поблизу місця проживання, роботи, у місцях частого відвідування (магазини, дорога до роботи, медичні заклади тощо). Без необхідності намагатися якнайменше знаходитися поза місцем проживання, роботи та в малознайомих місцях;

– при виході із приміщень, пересуванні сходами багатоповерхівок або до споруди цивільної оборони (сховища) дотримуватись правила правої руки (як під час руху автомобільного транспорту) з метою уникнення тисняви. Пропускати вперед та надавати допомогу жінкам, дітям, літнім людям та людям з інвалідністю, що значно скоротить терміни зайняття укриття;

– уникати місць скупчення людей;

– у разі появи озброєних людей, військової техніки, заворушень негайно покинути цей район;

– у разі потрапляння в район обстрілу – сховатись у найближчу захисну споруду цивільної оборони, сховище (укриття). За відсутності пристосованих сховищ, для укриття використовувати нерівності рельєфу (канави, окопи, заглиблення від вибухів тощо).

Посольство не рекомендує:

– підходити до вікон, якщо почуєте постріли;

– спостерігати за ходом бойових дій;

– стояти чи перебігати під обстрілом;

– конфліктувати з озброєними людьми;

– демонструвати зброю або предмети, схожі на неї;

– підбирати покинуті зброю та боєприпаси.

Водночас Посольство України в Азербайджані закликає громадян України проявляти пильність та обережність під час дії воєнного стану, введеного в Азербайджані.

“Громадянам України, які перебувають на території Азербайджанської Республіки, а також тим, хто планує здійснити візит до Азербайджану, рекомендується уважно відстежувати безпекову ситуацію на території АР з метою уникнення небезпечних випадків, які загрожують життю та здоров’ю громадян, а також інформацію про авіасполучення між Україною та АР”, – йдеться у повідомленні.

ДО УВАГИ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ!!!У зв’язку із загостренням безпекової ситуації на лінії зіткнення між ЗС АР та ЗС Вірменії,…

Опубліковано Посольство України в Азербайджанській Республіці Понеділок, 28 вересня 2020 р.

Нагадаємо, що Міністерство закордонних справ України висловило занепокоєння у зв’язку із загостренням конфлікту між Вірменією та Азербайджаном і закликало до діалогу.

Джерело UATV
дата 28.09.2020
категорії Українці в світі
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×