Загороднюк обговорив з міністром оборони США отримання Україною статусу ЕОР

uatv
13.02.2020
Фото Mark Esper Тwitter

Сьогодні, 13 лютого, у Брюсселі міністр оборони Андрій Загороднюк зустрівся зі своїм американським колегою Марком Томасом Еспером.

Про це інформує пресслужба Міноборони.

Загороднюк розповів міністру оборони США про перебіг операції Об’єднаних сил на території Донецької та Луганської областей. Він наголосив, що ЗСУ продовжують реформуватися та змінюватися, аби досягти відповідності критеріям членства в НАТО.

За словами глави українського оборонного відомства, перебудова структури ЗСУ спрямована на досягнення чіткого розмежування повноважень між усіма органами військового управління за принципами, які застосовуються в арміях держав-членів Альянсу.

Під час зустрічі сторони також приділили увагу питанням двостороннього оборонного співробітництва між Україною та Сполученими Штатами. Андрій Загороднюк подякував американській стороні за матеріально-технічну та консультативно-дорадчу допомогу, яку надає Україні Вашингтон.

Співрозмовники обговорили питання розвитку військово-технічного співробітництва за напрямом оборонних закупівель, розширення воєнно-політичного діалогу та проведення консультацій, зокрема, щодо питань безпеки в Чорноморському регіоні.

Марк Томас Еспер висловив підтримку Україні у її реформах та отриманні статусу ЕОР. Сторони домовились про продовження подальшого діалогу на рівні міністрів оборонних відомств у поточному році.

Статус ЕОР – програма розширених можливостей (Enhanced Opportunities Partner, EOP), яку Північноатлантичний альянс запустив у 2014 році. Зараз його мають лише п’ять країн: Швеція, Фінляндія, Австралія, Грузія та Йорданія. Тепер отримати такий статус намагається і Україна.

Нагадаємо, що Зеленський виступить на окремій сесії Мюнхенської конференції з питань безпеки.

Джерело UATV
дата 13.02.2020
категорії Україна - НАТО
поділитися

Топ новин на UA|TV