Забезпечення водою населення в Криму є зобов’язанням держави-окупанта, – представництво президента

uatv
13.09.2020
Фото Укрінформ

Російська Федерація намагається і намагатиметься за допомогою прямого тиску і тиску на міжнародних партнерів схилити Україну до відновлення водопостачання на тимчасово окуповану територію Кримського півострова.

Про це зазначають у Представництві президента України в АР Крим, інформує UATV.

Водопостачання тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя є досить дорогим заходом для Російської Федерації як держави-окупанта. Саме тому вона намагається і намагатиметься й надалі за допомогою прямого тиску і тиску на міжнародних партнерів схилити Україну до відновлення водопостачання на тимчасово окуповану територію Кримського півострова”, – вважають у представництві.

У відомстві заявили, що Україна не повинна вирішувати проблеми, які постають перед державою-окупантом після шести років тимчасової окупації Криму.

“Відповідно до міжнародного гуманітарного права, держава-окупант відповідає за все, що відбувається на тимчасово окупованій території, яка перебуває під її контролем. Частина перша статті 55 Конвенції про захист цивільного населення під час війни від 12 серпня 1949 року (Четверта Женевська конвенція) передбачає, що держава-окупант зобов’язана за допомогою усіх наявних засобів забезпечувати населення продуктами харчування та медичними матеріалами; зокрема, постачати необхідні продукти харчування, медичні матеріали та інші припаси, якщо ресурсів окупованої території виявиться недостатньо. Ці положення, безумовно, стосуються і такого ресурсу як вода. Тобто, прямим зобов’язанням держави-окупанта є забезпечення цивільного населення окупованої території всіма необхідними ресурсами”, – зазначили у відомстві.

Читайте такожУкраїна доставлятиме воду в Крим лише після деокупації, – Мінреінтеграції

Водночас стаття 60 Четвертої Женевської конвенції передбачає, що навіть надання гуманітарної допомоги третіми сторонами не звільняє державу-окупанта від зобов’язань, що покладаються на неї, зокрема, статтею 55 Четвертої Женевської конвенції.

“Тому зобов’язання забезпечення цивільного населення окупованої території необхідними ресурсами, припасами та матеріалами є зобов’язанням саме держави-окупанта відповідно до змісту Четвертої Женевської конвенції”, – додали у відомстві.

https://www.facebook.com/ppu.gov.ua/posts/1469323356789411

Раніше у МЗС України закликали іноземні держави чітко заявити про невизнання результатів “виборів” в окупованому Криму.

Джерело UATV
дата 13.09.2020
категорії Крим
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×