“За спокійний сон дітей”: боєць з Судану розповів, чому воює на Донбасі

uatv
16.09.2019
Скрін з відео

Військовослужбовець Ахмед, родом зі Східної Африки, вже 1,5 року зі зброєю в руках захищає територіальну цілісність України. Він приїхав із Судану в нашу країну 13 років тому, щоб здобути освіту інженера в одному з полтавських університетів. Під час навчання зустрів дівчину, яку покохав, і через неї вирішив залишитися в Україні. Зараз у пари вже двоє дітей.

“Вона також навчалася в університеті в Полтаві. Познайомилися на дні народження, зустрічалися, а потім вирішили створити сім’ю”, – розповідає Ахмед.

Рідна мова хлопця – арабська, також він володіє англійською та російською. Але в армії почав опановувати і українську.

На війну Ахмед пішов 1,5 року тому. Уклав трирічний контракт, але вже планує його продовжити до повного закінчення війни. Хлопець каже, що Україна стала його другою батьківщиною, і за неї він буде боротися до кінця.

“У 2016-му році був наказ про те, що іноземець може служити в Збройних силах України, якщо хоче. Я поки не отримав громадянство, але мої діти вже живуть на цій землі. Вони все бачать, чують. За їх спокійний сон я вирішив йти на фронт”, – зазначає військовий.

Ахмед переживає і за Судан, де цього року стався військовий переворот, в результаті якого 11 квітня змістили з посади президента Омара аль-Башира, який обіймав цю посаду 30 років. Військовослужбовець ВСУ постійно стежить за новинами зі своєї батьківщини.

Найгарячіша точка на Донбасі, яку запам’ятав Ахмед, була в минулому році під Горлівкою. Зараз боєць захищає напрямок в сторону Попасної, де противник періодично влаштовує простріли.

Незважаючи на іншу національність і релігію, Ахмеда відразу прийняли в рядах українських захисників. Про расову дискримінацію і мови бути не може, каже суданець. Товариші по службі відгукуються про нього як про чуйну, добру й товариську людину.

“Коли я вперше його побачив, не зрозумів, чому він до нас прийшов служити. А зараз я вже й радий, що його до нас розподілили. Він товариський, завжди допомагає, нічого не боїться”, – говорить боєць Владислав.

За словами командира підрозділу, в якому служить суданець, Ахмед дуже добре підготовлений і повністю справляється зі своїми обов’язками та бойовими завданнями.

Після закінчення війни боєць планує відправитися додому в Судан – це п’ять годин на літаку. Останній раз він відвідував батьків ще до початку бойових дій на Донбасі. Зараз у нього вже є посвідка на проживання в Україні, але хлопець мріє отримати і громадянство, щоб стати повноправним українцем.

Джерело UATV
дата 16.09.2019
категорії ООС (АТО)
поділитися

Топ новин на UA|TV