За останні 4 роки в українські “зелені” проекти інвестовано понад 1,3 млрд євро

В Україні перспективними є не лише сонячні та вітрові електростанції

uatv
23.10.2018
Фото із сайту saee.gov.ua

Голова Держенергоефективності Сергій Савчук презентував американським інвесторам здобутки та потенціал впровадження “зелених” проектів в Україні, повідомляє Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України.

Досягнення та інвестиційний потенціал української “чистої” енергетики розглянули  Сергій Савчук із керуючим директором американської компанії “EyeOn Solar” Алексом Крамарчуком та віце-президентом із розвитку компанії “Horasis” Павлом Конопком.

Алекс Крамарчук поділився понад 15-річним досвідом роботи у відновлюваній енергетиці в США. Зокрема, Алекс тісно працює з інституційними інвесторами та спеціалізується у питаннях фінансування, бюджетного планування та управління ризиками під час підготовки та реалізації різних проектів, особливо сонячної енергетики. На зустрічі сторони звернули увагу на те, що співпраця із США, що входять у ТОП-5 країн світу за обсягами інвестицій у “зелені” проекти, є важливою для України, де відновлювана енергетика динамічно розвивається.

“За останні 4 роки в українські “зелені” проекти інвестовано понад 1,3 млрд євро”, – пояснив Сергій Савчук, додавши, що в Україні перспективними є не лише сонячні та вітрові електростанції, а й такі проекти, як встановлення твердопаливних котелень, біоТЕЦ, виробництво біоетанолу та біодизеля, генерація енергії зі сміття.

До речі, США вважаються лідером за обсягами виробництва біоетанолу та біодизеля. “Україна витратила понад 4 млрд доларів на закупівлю нафтопродуктів минулого року. Враховуючи значний потенціал нашого аграрного сектору, потрібно стимулювати внутрішнє виробництво і споживання рідких біопалив”, – наголосив Сергій Савчук.

Сторони домовилися продовжити обмін інформацією та опрацювання найбільш перспективних спільних з американським бізнесом проектів.

Нагадаємо, що три українських міста переходять на “зелену” енергетику.

Джерело UATV
дата 23.10.2018
категорії Економiка
поділитися

Топ новин на UA|TV