ЮНЕСКО повідомила про погіршення ситуації в незаконно анексованому Криму

uatv
30.09.2019
Фото Укрінформ-UATV

На окупованому Росією Кримському півострові погіршується ситуація в усіх сферах компетенції ЮНЕСКО.

Про це йдеться у черговій доповіді гендиректора організації щодо ситуації в тимчасово окупованому Криму у галузях освіти, науки, культури, поширення інформації та функціонування ЗМІ, повідомляє пресслужба Міністерства закордонних справ України.

“У документі наводяться конкретні факти грубих порушень прав і свобод людини, насамперед українців і кримських татар, фундаментальних принципів і норм організації, зокрема з питань забезпечення освітніх і культурних прав, перешкоджання вільному поширенню інформації та діяльності ЗМІ, численних випадків переслідувань і незаконних арештів журналістів”, – повідомили в міністерстві.

У тексті документу наголошується, що діяльність російської окупаційної влади в незаконно анексованому Криму перешкоджає збереженню українських об’єктів культурної спадщини, зокрема “Стародавнього міста Херсонес Таврійський та його хори”, який входить до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, а також Ханського палацу у місті Бахчисарай – з Попереднього списку всесвітньої спадщини.

Також повідомляється, що для вивчення ситуації у галузі науки та функціонування ЗМІ в окупованому Криму експерти ЮНЕСКО здійснять перші два візити на півострів. Це відбудеться у межах першого етапу прямого моніторингу організації ситуації в регіоні.

Доповідь розглянуть на 207-й сесії Виконавчої ради ЮНЕСКО, яка відбудеться з 9 по 23 жовтня 2019 року в Парижі.

Нагадаємо, колишній політв’язень Бекіров записав звернення до кримчан.

Джерело UATV
дата 30.09.2019
категорії Крим
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×