Євроінтеграційний курс нині актуальний для України більше, ніж будь-коли, – президент

uatv
29.09.2020
Фото ОП

Президент Володимир Зеленський провів розмову з депутатами Європейського парламенту.

Про це інформує пресслужба ОП.

У відеоконференції взяли участь депутати, які представляють різні політичні групи у Європейському парламенті, зокрема Міхаель Галер (ФРН), Петрас Ауштрявічус (Литва), Ніклас Гербст (ФРН), Фредрік Ріс (Бельгія), Ельжбета Лукачевська (Польща) та Влодзімеж Цімошевич (Польща).

Глава держави наголосив, що нині курс України до ЄС є ще більш актуальним, ніж раніше.

Президент нагадав, що вже за тиждень очікується черговий Саміт Україна – ЄС, і висловив сподівання, що захід буде успішним.

Він розповів про ініціативу України щодо створення міжнародного майданчика для деокупації Криму.

“Крім економіки, грошей, для нас важлива геополітична підтримка. Окремі речі, на які ми хочемо звернути увагу, – це поява й наша пропозиція Кримської платформи. Майданчика, на якому ми хочемо обговорювати найважливіші гуманітарні питання, питання допомоги всім українцям – як кримським татарам, так і українцям, які потрапили за ґрати. Це повернення, звільнення цих громадян, а також деокупація Криму”, – зазначив президент.

Також він порушив питання розширення доступу до внутрішнього ринку ЄС, досягнення домовленості щодо оновлення торговельної частини Угоди про асоціацію, “промислового безвізу” тощо.

Крім того, учасники відеоконференції обговорили питання спорудження меморіального комплексу-музею. Зазначимо, що робоча група Європарламенту “Пам’ять заради майбутнього” підтримує виділення коштів Європейським Союзом на фінансування пілотного проєкту “Голоси: свідчення Голокосту з України”.

Читайте також: Україна прагне отримати від ЄС чітку перспективу членства, – Володимир Зеленський.

Джерело UATV
дата 29.09.2020
категорії Україна та ЄС
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×