ЄС виділив додатково 5 млн євро на розвиток освіти в Україні

Кошти виділили для фінансування конкурсів Програми "Еразмус+" у 2019-2020 роках

uatv
08.11.2018

Фото Телеграф

Європейський Союз виділив Україні окреме вікно для фінансування конкурсів Програми “Еразмус+” у 2019-2020 роках.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти та науки.

Зазначається, що 5 млн євро, які виділили у межах програми, адресно спрямують на фінансування українских проектів і мобільності у вищій освіті.

Фінансування додатково виділили за напрямом Кey Аction (KA)1 “Міжнародна кредитна мобільність” у розмірі 2,5 млн євро, напрямом Кey Аction (KA)2  “Розвиток потенціалу вищої освіти” у розмірі 2 млн євро, а також півмільйона євро – за напрямом Жан Моне. Наголошується, що відповідне рішення Європейський Союз прийняв після розгляду звернення України.

“Ми дуже раді, що Євросоюз пішов нам назустріч і виділив окреме вікно в “Еразмус +”. Це зробили на прохання України. Міністр Лілія Гриневич особисто в Брюсселі зустрічалася з комісаром ЄС з питань Європейської політики сусідства та переговорів з розширення Йоганнесом Ханом і запропонувала запровадити цей механізм для нашої держави. Вікно дозволяє мати окремий кошик грошей у межах програми, які йдуть лише для нас. Тобто це дає можливості для фінансування національних проектів у вищій освіті, за які конкуренція буде лише серед ЗВО України, а не серед вишів усієї Європи”, – сказав заступник міністра освіти і науки України Юрій Рашкевич.

Нагадаємо, в Україні з’явиться Фонд Президента з підтримки освітніх та наукових програм. Кошти з фонду будуть виділяти на навчання за магістерськими програмами, наукові дослідження тощо.

Джерело UATV
дата 08.11.2018
категорії Суспільство
поділитися

Топ новин на UA|TV