ЄС відкриває кордони для низки держав, Україна до списку не потрапила

uatv
30.06.2020
Фото Укрінформ

Рада Європейського Союзу у вівторок, 30 червня, погодила зняття введених через пандемію коронавірусу обмежень на несуттєві поїздки в ЄС для резидентів низки країн з 1 липня. Україна не потрапила до цього списку.

Про це повідомляє “Європейська правда“, інформує UATV.

Згідно з рішенням Ради ЄС, з 1 липня держави-члени Євросоюзу повинні скасувати обмеження на поїздки для резидентів наступних третіх країн: Алжир, Австралія, Канада, Грузія, Японія, Чорногорія, Марокко, Нова Зеландія, Руанда, Сербія, Південна Корея, Таїланд, Туніс, Уругвай. Також до цього списку може потрапити Китай за умови взаємного скасування обмежень.

Українці, які живуть у зазначених державах, теж зможуть потрапити до ЄС, вирушивши у несуттєву поїздку (наприклад, з метою туризму), адже обмеження стосуються місця проживання, а не громадянства.

Приймаючи рішення, для жителів яких третіх країн послаблювати обмеження на поїздки, у Раді ЄС керувалися такими критеріями, як епідеміологічна ситуація і заходи стримування коронавірусу, серед яких – соціальне дистанціювання, а також економічні та соціальні аспекти.

Список держав переглядатиметься й оновлюватиметься кожні два тижні в залежності від обставин.

Проте повідомляється, що з’явиться можливість перетину кордону для окремих категорій українських громадян. Серед них:

  • ті, хто подорожує з метою навчання;
  • моряки, які прямують на корабель;
  • громадяни, які подорожують через територію ЄС транзитом;
  • висококваліфіковані працівники третіх країн, якщо їхня зайнятість необхідна з економічної точки зору і робота не може бути відкладена або виконана за кордоном.

Крім цього, зберігається дозвіл на в’їзд для тих категорій мешканців України, які досі підпадали під винятки, зокрема, членів родин громадян ЄС; тих, хто має посвідку на проживання у ЄС або аналогічний документ; сезонних працівників; дипломатів тощо.

Нагадаємо, Україна і Туреччина домовилися відновити авіасполучення з 1 липня.

Читайте також: У МЗС презентували інтерактивну мапу для подорожей під час пандемії

Джерело UATV
дата 30.06.2020
категорії Туризм
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×