ЄС створить Кодекс принципів для соцмереж для боротьби з фейками

Серед 10 своїх ключових принципів онлайн-платформи повинні, наприклад, забезпечувати прозорість інформації

uatv
13.03.2018

Фото Укрінформ – UATV

Робоча група Європейської комісії, створена для боротьби з фейковими новинами, запропонувала створити Кодекс принципів для онлайн-платформ та соціальних мереж, – повідомляє Європейська правда з посиланням на прес-реліз на сайті Європейської комісії.

Робоча група високого рівня у складі 39 експертів – представників громадянського суспільства, соціальних мереж, новинних організацій, журналістів та дослідників – була створена для консультацій Комісії щодо оцінки масштабу фейкових новин в інтернеті.

Єврокомісія намагається з’ясувати, які виклики для демократичних країн становить дезінформація, та шукає шляхи їхнього подолання.

У звіті експерти навмисно уникали терміну “фейкові новини”, вважаючи, що він не охоплює складність проблеми дезінформації, яка також включає контент, котрий змішує фальшиву інформацію з фактами.

Група незалежних експертів виступила за створення Кодексу принципів, який інтернет-платформи та соціальні мережі повинні зобов’язатися виконувати. Серед 10 ключових принципів, викладених у звіті, онлайн-платформи повинні, наприклад, забезпечувати прозорість, пояснюючи алгоритм відбору новин.

У співпраці з європейськими новинними агентствами соцмережам також пропонується вжити ефективних заходів для поліпшення видимості новин, яким варто довіряти, та полегшити доступу користувачів до них.

Група рекомендує заохочувати медіаграмотність для боротьби з дезінформацією, розробити інструменти, що дозволяють користувачам мережі та журналістам боротися з неправдивою інформацією.

Рекомендації робочої групи увійдуть до документа щодо боротьби з дезінформацією, який весною підготує Єврокомісія.

Джерело Європейська правда
дата 13.03.2018
категорії Технології
поділитися
Топ новин на UA|TV