ЄС надав Україні сучасне обладнання для реагування на радіаційні аварії

Фото з сайта unn.com.ua

В Україні завершився проект передачі обладнання для аварійного реагування на спеціалізованих підприємствах і на місцях тимчасової локалізації радіоактивних відходів, який фінансувався Європейським Союзом.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Проект розпочався у січні 2017 року і тривав 18 місяців, упродовж яких було надано загалом 95 найменувань різноманітного обладнання.

Так, спецкомбінати державної корпорації “Українське державне об’єднання “Радон” (ДК “УкрДО “Радон”) отримали спеціалізовану техніку, обладнання та засоби індивідуального захисту на суму 3,3 млн євро.

“Обладнання, яке ми отримали, буде використовуватися для реагування на радіаційні аварії, котрі виникають під час використання та передачі на зберігання радіоактивних матеріалів, а також для вилучення та перевезення до сховищ радіоактивних відходів чорнобильського походження з пунктів тимчасової локалізації, що знаходяться за межами зони відчуження”, – розповів голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Віталій Петрук.

Нагадаємо, уряд планує перетворити частину зони відчуження на територію спеціального промислового використання. Умовно до неї входять міста Прип’ять і Чорнобиль, об’єкти “Вектор” та сама Чорнобильська атомна електростанція і збудована під неї енергетична інфраструктура. Водночас, зона відчуження залишається непридатною для постійного проживання людей.

Як повідомлялося раніше, Президент України Петро Порошенко заявив, що Чорнобиль має стати місцем нових прогресивних технологій. Він також зазначив, що треба зробити все, щоби ця трагедія ніколи не повторилася.

Прямий ефір