Є три способи стимулювати економіку в умовах пандемії, – уряд

Фото Укрінформ

Стимулювати економіку країни в умовах пандемії коронавірусу, яка може тривати понад рік, можливо трьома способами.

Про це йдеться в урядовій Програмі стимулювання економіки для подолання наслідків епідемії COVID-19, інформує UATV.

У першому варіанті передбачається створити груповий імунітет, відмінивши карантин (так званий “Сценарій Середньовіччя”). Але це може привести до великої кількості інфікованих, і багато людей не зможуть брати участь у процесі відновлення економіки.

Другий варіант – продовжувати карантин до того часу, коли будуть виявлені можливості лікування чи вакцинації від коронавірусу. Проте наслідком такого тотального карантину, який може затягнутися на 12-18 місяців, стануть критичне падіння економіки, безробіття і важка соціальна криза.

Також в уряді передбачають, що в такому разі в умовах боротьби з COVID-19 і порятунку від цієї хвороби можуть зрости кількість смертей через соціальні заворушення, втрату доходу, стрес і ріст злочинності.

Третій варіант передбачає адаптивний карантин, жорсткий контроль над COVID-19 і відновлення функціонування економіки. В таких умовах проводитиметься достатня кількість тестувань і моніторинг ізольованих, що дозволить контролювати поширення коронавірусу. Цей спосіб дозволить підготувати медичну систему до піку захворюваності, а також зменшити до мінімуму негативні наслідки від поширення вірусу.

Зазначається, що Кабмін розуміє ризик альтернативних сценаріїв. Саме тому уряд своїми попередніми рішеннями запровадив перехід до адаптивної моделі карантину.

Раніше повідомлялося, що уряд запроваджує адаптивний карантин до 22 червня.

Читайте також: Робота дитсадків на карантині: у МОЗ надали рекомендації

Прямой эфир