Якщо РФ не виконає рішення трибуналу, її чекатимуть “морські” санкції, – Микола Полозов

uatv
29.05.2019
Фото UATV

Міжнародний трибунал ООН з морського права визначив Росії термін в один місяць – до 25 червня – для того, щоб надати звіт про виконання його рішення.

Про це в студії телеканалу UATV розповів адвокат захоплених українських моряків Микола Полозов.

“Рішення Арбітражу є обов’язковим. І за всю історію цього трибуналу не було жодного разу, щоб держава не виконувала ті вимоги, рішення щодо яких ухвалено. Навіть із Російською Федерацією був прецедент стосовно справи судна “Arctic Sunrise“. Будучи відповідачем у цій справі 2014 року, РФ виконала тимчасові заходи та звільнила екологів Greenpeace. Звісно, зараз не 2014 рік, і я не виключаю, що Кремль може спробувати пограти м’язами, спробувати підняти ставки, а це врешті може привести до серйозних економічних і політичних ризиків для Російської Федерації”, – зазначив Полозов.

Сам Трибунал не має служби судових приставів, які могли б приїхати до Кремля й зобов’язати російського президента виконувати рішення, наголошує адвокат. Та оскільки Росія інтегрована в глобальні економічні й політичні процеси, в разі відмови у звільненні українських моряків до 25 червня західні партнери і союзники України здатні ініціювати посилення санкцій проти Москви. Нові обмеження можуть стосуватися саме морської сфери.

“Росія є морською державою, її кораблі перебувають в міжнародному океані – і цивільні, й військові. І якщо санкції дійсно стосуватимуться морської тематики, це може бути заборона на вхід у порти певних країн, заборона на прохід через певні протоки, а може бути блокування “Північного потоку-2“. І для Росії збитки від подібних санкцій перевищать будь-яку політичну вигоду, яку Кремль розраховує отримати за рахунок захоплених моряків”, – сказав правозахисник.

Повну версію інтерв’ю з Миколою Полозовим дивіться у програмі “Лицом к лицу” на телеканалі UATV сьогодні, 29 травня, о 21:00.

Альона ВОРОБЙОВА, UATV

Джерело UATV
дата 29.05.2019
категорії Суспільство
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×