Як в Україні виробляють алюмінієві панелі для штучних супутників Землі (ВІДЕО)

Скрін з відео

Алюміній називають “металом майбутнього” і “крилатим металом”. Адже все частіше його використовують для виробництва літаків і супутників. Навіть більше – їх оснащують захисними алюмінієвими панелями українського виробництва.

У програмі UATV “Зроблено в Україні” ми покажемо і розкажемо, як виробляють захисні алюмінієві панелі для новітніх штучних супутників Землі.

Виробничі потужності нового європейського алюмінієвого заводу з екструзії профілю розташовані під Києвом. У цеху працюють кілька пресів. Довжина кожного з них (разом з конвеєрною лінією) – близько 70 метрів. А працівників в цьому цеху – не більше десяти.

Виробництво алюмінієвого профілю починається з поставки сировини. Це алюмінієві зливки різних діаметрів і сплавів. Сировина доставляється з Азербайджану й Туреччини.

Злитки завантажуються на накопичувальний стіл, потім проходять через піч, яку нагрівають до 500 градусів. Такий розігрів потрібен для того, щоб потім легше було продавити метал через спеціальну форму та отримати профіль.

Потім циліндр подається на екструзійний прес в гідравлічний верстат. Тут алюмінієві стовпи проходять через матриці.

“Для кожного профілю застосовується своя матриця. Виробництво профілю відбувається шляхом продавлювання алюмінієвого зливка через матрицю. Після чого з неї вже виходить готовий профіль” – розповідає Олександр Прокопенко, керівник виробництва.

Після ще ряду процедур готовий профіль забарвлюється та відправляється на склад. Там його фасують для подальшого транспортування.

Конструктор Іван Радченко включає 3D-принтер. Задає в програмі відповідні параметри друку й температуру. Починає нарощувати шар за шаром 3D-модель матриці. За принципом виробництва. Однак принтер працює не з алюмінієм, а зі звичайним пластиком. Завершуються двадцять хвилин. І ось – в руках Івана маленька модель матриці.

Такі пластикові моделі економлять багато часу та коштів в процесі виробництва. Адже матриця – річ не з дешевих. Коштує одна така деталь від 400 до 3 тисяч євро.

Цей завод – один із найбільших і найсучасніших з виробництва алюмінієвого профілю в Європі. Тут за зміну виробляється до 11 тонн профілю. А це – понад 400 тонн в місяць. Забезпечує підприємство сучасним алюмінієвим профілем не тільки Україну, але й Білорусь, Польщу, Казахстан, Молдову, Нідерланди та США.

Більше випусків програми “Зроблено в Україні” дивіться за посиланням.

Прямий ефір