Як український винахід кардіобраслета врятує мільйони життів у світі (ВІДЕО)

UATV у програмі "Майстер справи" розповідає про електрокардіосенсор, який може знімати дані з однієї руки

uatv
12.03.2018

Фото UATV

Попри гігантський прогрес у медицині, за останні 50 років однією з головних причин смерті у світі вважають серцево-судинні захворювання.

За оцінками ВООЗ, щорічно від цих хвороб помирає 17, 5 мільйона людей. Майже 80 відсоткам передчасних інфарктів та інсультів можна запобігти – вести здоровий спосіб життя та проходити вчасно медобстеження.

Українська статистика щодо рівня смертності населення, на жаль, невтішна. Але сьогодні у нас з’явилася  унікальна можливість заздалегідь дізнатися про проблеми із серцем і відвернути передчасну смерть.

Інноваційний підприємець із Києва Євген Найштетік і його команда з п’яти країн світу створили перший у світі браслет, який дозволяє знімати електрокардіограму з однієї руки. Сьогодні цей кардіобраслет уміє читати людські емоції, а завтра зможе попередити інфаркт, інсульт та гіпертонічні кризи.

Про цю інновацію наших співвітчизників і йтиметься сьогодні у програмі “Майстер справи”.

“У нашій компанії працює 12 осіб із кваліфікацією “медична експериментальна фізика” і ми розробили метод реєстрації зміни електромагнітного поля з однієї руки”, – розповідає Євген.

Почалося все у 2014 році, у найскладніший для України час, із початком російської агресії на сході України. Тоді Євген залишив високооплачувану роботу, щоб допомагати на фронті пораненим бійцям. Організували добровольчий мобільний шпиталь, адже їх тоді бракувало в зоні збройного конфлікту.

Пізніше, разом з іншими меценатами, він започаткував безкоштовні кардіологічні обстеження понад 20 тисяч людей, адже, як відомо, Україна посідає перші місця в Європі за рівнем смертності населення від серцево-судинних захворювань.

“З огляду на те, що ми це робили за допомогою ЕКГ четвертого покоління, нам вдалося зібрати величезну базу даних і саме вони через півроку знадобилися для головного винаходу – електрокардіосенсора, котрий може знімати дані з однієї руки”, – згадує український інноватор.

У краудфандингу – зборі коштів на прилад – взяли участь представники з 57 країн світу. Такий браслет є лише першим кроком до кардіомедицини майбутнього, але вже зараз у його створенні використовуються новітні технології від українських винахідників.

Фото UATV

Що робить цей кардіобраслет по-справжньому унікальним і як ця технологія допоможе контролювати не лише здоров’я, а й емоції – дивіться детальніше у програмі “Майстер справи” на UATV.

Більше випусків програми “Майстер справи” дивіться за посиланням.

Джерело UATV
дата 12.03.2018
категорії Технології
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×