Як українські майстри задають тон у розвитку бісероплетіння (ВІДЕО)

Фото UATV

Бісер був відомий здавна, його знали в стародавньому Єгипті, в Античному світі, Візантії.

В Україні прикраси з бісеру були поширені переважно в Західній Україні, лише з часом бісероплетіння стало популярною народною творчістю.

Вишивка і плетіння бісером – це вид декоративного-прикладного мистецтва, який сполучає в собі уяву художника, майстерність вишивальника і талант дизайнера. Це процес рукоділля зі створення прикрас та інших декоративних винаходів, де головним є маленькі декоративні намистини – бісер.

Українські майстри задають тон у розвитку декоративно-прикладної творчості та презентують національні традиції в роботі з бісером.

“Це повноцінний вид мистецтва. Причому мистецтво, яке передбачає дуже широкі можливості для вираження. Це не тільки бісер, це каміння, кришталь, художнє скло. Тобто тут створюються художні твори завдяки комбінуванню бісеру з іншими матеріалами”, – говорить мистецтвознавець, майстер по роботі з бісером Катерина Тарчевська.

У мистецтві бісероплетіння та вишивки є свої характерні регіональні відмінності. Українські майстри розробляють в своїх бісерних колекціях виключно національні мотиви.

“Всі орнаменти засновані на українській народній вишивці – поєднання орнаментів з ромбами, точками, які мають різноманітну символіку. Багато з них є оберегами для життя”, – каже майстер по роботі з бісером Анна Макуха.

Багатий вибір бісеру дав можливість фантазувати і вдосконалюватися майстрам. Величезну популярність завоювала вишивка бісером картин. Над однією картиною майстри трудяться 3-4 місяці.

Сучасні прийоми в роботі з бісером, його застосування і технології в усьому світі постійно розвиваються. Обмін досвідом збагачує творців і сприяє народженню нових ідей.

Українські майстри запозичують кращі світові тенденції роботи з бісером, не втрачаючи української самобутності.

Більше випусків програми “Про ART” дивіться за посиланням.

Прямий ефір