Як українські дівчата освоюють майстерність гавайського танцю “хула”(ВІДЕО)

Скрін із відео

Гавайські танці – веселі, душевні, прекрасні, романтичні і завзяті. Хула – душа Гаваїв, виражена в танці. Кожен рух має значення, кожен жест руки – живий.

“Гавайські танці або, як називають ці танці самі гавайці –
 “хула”, це традиційні, автентичні танці. Існує сучасний та древній напрямки. Суть танцю від самого початку була – передати історію, адже у них не було писемності, не було алфавіту і все передавалося усно. Спочатку були пісні, які передавалися з покоління в покоління, якісь усні історії, і все це підкріплювалося рухами “, – розповідає танцівниця хула Анастасія Івановська.

Кожен рух в цьому танці – це ціла історія. Справжній танцюрист хула повинен вміти перевтілюватися, і передавати в танці шелест пальм, життя океану, і все це під екзотичні звуки укулеле.

“Про гавайські танці в Україні мало говорять і мало хто знає, що це таке. Я думаю, що це ще, як мінімум, пов’язане з відстанню. Це можна сказати протилежна частина земної кулі”, – вважає Анастасія Івановська.

Існує два види гавайських танців, основний – це ауана (сучасний стиль) і кахик (древній стиль).

“Древній стиль танцювали починаючи, приблизно з 1750 року. Як не дивно це був спочатку чоловічий танець і його танцювали чоловіки тільки в храмах, жінки десь сиділи підспівували ритмічно. Потім він переріс далі і жінки почали теж його танцювати”, – говорить Анастасія.

Сучасний стиль, за її словами, більш летючий. Тут більше простору для творчості, так як він був уже винайдений на основі стародавніх танців, коли хотіли внести якесь різноманіття в руху, показати велику красу гавайського танцю.

“У нашій студії ми танцюємо і сучасний і древній стиль. Це ази будь-якого танцюриста, який хоче осягнути мистецтво гавайського танцю”, – розповідає танцівниця.

“Наша студія виступає на багатьох фестивалях, так як ми вже існуємо 5 років. Коли виступаєш з гавайськими танцями в перший раз перед глядачами, завжди цікаво спостерігати їхню реакцію. І вона буває різною, безумовно. Але часто – дуже позитивно сприймається, завжди подобається, завжди підходять і кажуть “ми побачили щось незвичайне”, “ми такого не бачили ще” і це безумовно завжди приємно”, – говорить Анастасія.

Більше випусків програми “Ровесник” дивіться за посиланням.

Прямий ефір