Як українська дизайнерка перетворює живі квіти та листя на коштовності (ВІДЕО)

Програма "Майстер справи" розповідає про молоду українку, яка створює нову матеріальну культуру на основі давніх національних і світових традицій

uatv
16.05.2018
Фото UATV

Авторські прикраси Марії Різник з міді та срібла приховують живі секрети. Київський дизайнер прикрас використовує рослинні форми як фізичну основу для своїх прикрас. Майстриня буквально огортає природні форми міддю й сріблом, що вимагає неймовірно тонкої роботи. Результатом стали незвичайні колекції на основі гілок, листя і квітів.

“Я створюю прикраси зі срібла та міді, комбінуючи техніку гальванопластики й сучасного ювелірного мистецтва”, – говорить Марія Різник.

Наносити метали методом гальванопластики придумали давно, проте український дизайнер знайшла цьому хімічному процесу оригінальне застосування.

“Я продовжую життя рослинам, вони в металі зберігатимуться дуже довго”, – говорить Марія.

На сьогодні прикрас у майстерні українки вже десятки – і кожна прикраса унікальна, зі своєю історією. Є навіть прикраси з дорогоцінним камінням.

Як каже Марія, вона рідко використовує макети, більшість її робіт – імпровізація на природних мотивах. Майстриня не любить розглядати роботи інших ювелірів, каже, що творчість повинна йти від душі й бути ексклюзивною.

Нині Марія хоче почати працювати із золотом, до того ж її зацікавило професійне огранювання каменів.

Про те, як український дизайнер створює живі прикраси методом гальванопластики, дивіться у програмі “Майстер справи”.

Джерело UATV
дата 16.05.2018
категорії Технології
поділитися
Топ новин на UA|TV