Як швидко завершиться війна на Донбасі, залежить від Росії, – Зеленський

uatv
16.10.2020
Фото ОП

Президент України Володимир Зеленський розповів, що Україна докладає максимальних зусиль для встановлення миру на Донбасі. Проте в цьому питанні не все залежить від України. Шлях до миру — це рух двох сторін, і Росія має пройти свою частину шляху. 

Про це Зеленський розповів в інтерв’ю турецькому інформаційному агентству Demirören, повідомляє ОП. 

Президент зазначив, що після того, як він прийшов до влади, вже сталося багато позитивних змін для вирішення питання Донбасу. Зокрема, вдалося перезавантажити переговорні формати.

“Розмова дипломатів завжди краще, ніж “розмова” гармат. Вдалося звільнити багатьох людей, яких утримували в полоні на тимчасово окупованій території України. Вже понад 80 днів на фронті майже на 100% дотримується режим припинення вогню. Якщо не брати до уваги окремі провокаційні обстріли, можна говорити про тривалу тишу, яка встановлена ​​вперше за більш ніж шість років”, – впевнений Зеленський.

Він додав, що такі зміни свідчать про те, що досягнення миру на Донбасі цілком можливе. 

“Але шлях до миру – це рух двох сторін. Свою частину шляху повинна пройти і Росія. Багато в чому від позиції Москви залежить, як швидко ми зможемо констатувати завершення війни. Ми вважаємо, що війна може бути завершена в будь-який день: сьогодні або завтра, або післязавтра. Але необхідно провести повну деокупацію та повернути під контроль України всі наші тимчасово окуповані території”, – зазначив президент.

Нагадаємо, раніше віцепрем’єрміністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина заявила, що військові дії на сході України не можуть бути перешкодою для інтеграції нашої країни до Північноатлантичного альянсу.

Читайте також: Думку українців про вільну економічну зону на Донбасі питатимуть на всенародному опитуванні (ВІДЕО)

Джерело UATV
дата 16.10.2020
категорії Політика
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×