Як шведський бізнесмен започаткував в Україні успішну спільноту для підприємців (ВІДЕО)

Фото UATV

Шведський підприємець Андерс Ослунд у 2000-х вперше в Швеції організував систему онлайн-продажу квитків.

“Коли я вів бізнес у Стокгольмі, онлайн-бізнес ще не набув великої популярності, ми починали просувати ідею реклами онлайн. У продажу квитків траплялося багато випадків шахрайства, нам вдалося зробити систему прозорішою”, – розповідає бізнесмен.

Вперше він приїхав в Україну як турист у 2008 році – й відразу ж закохався в її динаміку. “Я побачив можливості для бізнесу, після повернення до Швеції продовжив думати про це – і в результаті вирішив переїхати до України”, – говорить Андерс Ослунд.

За його словами, багато іноземних підприємців зараз знову уважно оцінюють свої можливості в Україні.

“Україна – досить велика країна, щоб робити бізнес незалежно від інших чинників. У мене особисто ніколи не було проблем із втручанням у мій бізнес якихось олігархів. Всі українці, з якими я веду свої справи, завжди здійснюють платежі вчасно та пунктуально ставляться до роботи”, – розповідає шведський бізнесмен.

Андерс каже, що іноземні бізнесмени в Україні легко потрапляють в середовище експатів через спілкування у торгових палатах, на прийомах різних посольств.

“На таких зустрічах я завжди запитував, де ж молоді українські розробники, інвестори, та мені ніхто не відповідав… Ось так з’явилася ідея створити майданчик для постійних зустрічей космополітичної соціальної спільноти”, – говорить підприємець.

За його словами, модель таких зустрічей однакова. “Ми намагаємося знайти приємне місце, розсилаємо запрошення для цікавої публіки, тож так одні особистості можуть зустріти інших”, – говорить Андерс Ослунд.

Такі зустрічі відвідують інвестори, молоді люди, які зацікавлені в кар’єрному зростанні, директори іноземних компаній, дипломати, люди різних професій.

“Головне завдання – знайти українських та іноземних бізнесменів і допомогти їм встановити перший контакт”, – розповідає підприємець.

Сьогодні київська інтернаціональна спільнота підприємців і дипломатів налічує близько 4 тис. осіб. За словами Ослунда, українська столиця стала справжнім законодавцем клубів за такими бізнес-інтересами.

“Ми почали нашу діяльність у Львові, Одесі. Ця ідея поширилася на східну Європу – Прага, Софія, Братислава, Стокгольм, Лондон. Ведемо переговори про відкриття такого клубу в Німеччині”, – розповідає Андерс.

Підприємець наголосив, що багато іноземців запитують його про можливість інвестування в Україну, і це говорить про позитив. “Україна чудово підходить для втілення нових сміливих ідей міжнародного бізнесу”, – переконаний шведський бізнесмен.

Більше випусків програми “Точки соприкосновения” дивіться за посиланням.

 

Прямий ефір