Як працюватимуть транспорт і дитсадки під час карантину: у МОЗ оприлюднили рекомендації

uatv
22.05.2020
Фото UATV

Сьогодні, 22 травня, набрали чинності рекомендації Міністерства охорони здоров’я щодо перевезення пасажирів автомобільним транспортом на період карантину через коронавірус.

Відповідну постанову підписав вчора, 21 травня, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко, інформує UATV.

Згідно з документом, усі пасажири у салоні транспорту повинні перебувати у масках, при цьому кількість людей не повинна перевищувати кількості місць для сидіння. Усім співробітникам, які здійснюють перевезення, перед початком робочої зміни обов’язково повинні міряти температуру. Водій, кондуктори та інші члени екіпажу впродовж усього рейсу повинні перебувати у респіраторах або масках.

Якщо перевезення міжобласні і здійснюються до регіону, в якому не послаблювали карантинні заходи, вони дозволяються лише за умови, що у салоні перебуватиме не більше 50% пасажирів від кількості місць для сидіння.

Крім цього, у кожному транспортному засобі повинно проводитися інформування пасажирів про заходи профілактики COVID-19, а на вході, за можливості, варто розмістити антисептики.

Також працівники автостанцій повинні бути забезпечені медичними масками і захисними рукавичками, відповідальність за це покладається на адміністрацію установ. У приміщеннях автостанції повинне проводитися вологе прибирання з використанням миючих і дезінфікуючих засобів не рідше, ніж кожні 6 годин.

На автостанціях не дозволяється робота залів очікування, також у залах для обслуговування пасажирів можуть перебувати не більше однієї особи на 10 квадратних метрів площі.

Також МОЗ затвердило проєкт тимчасових рекомендацій щодо роботи закладів дошкільної освіти, який набирає чинності з 25 травня.

У документі зазначається, що усім працівникам закладу перед початком зміни потрібно буде проводити температурний скринінг. Температуру також мірятимуть усім дітям при вході до приміщення і надалі кожні 4 години. Результати записуватимуть до спеціального журналу.

При вході до закладу повинне бути організоване місце для обробки рук антисептиками.

Також під час карантину в дитячих садках забороняється використовувати багаторазові тканинні рушники, м’які іграшки, килими з довгим ворсом, а також перебувати у вуличному взутті всередині приміщення і проводити масові заходи за участю дітей з більш ніж однієї групи і за присутності глядачів (відвідувачів).

Нагадаємо, Кабмін запровадив в Україні адаптивний карантин до 22 червня. Також у МОЗ оприлюднили інформацію про етапи пом’якшення карантину.

Читайте також: Новий спалах восени: Ляшко розповів про вихід з карантину (ВІДЕО)

Джерело UATV
дата 22.05.2020
категорії Україна
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×