Як одягалися українки сто років тому

Основні елементи українського народного костюму були сформовані ще за часів князів і відтоді майже не змінилися.

uatv
19.12.2017

“Тільки малоросіянки та парижанки вміють одягатися зі смаком! Ви не повірите, як чарівно одягаються дівчата, парубки теж спритно. Це дійсно народний, зручний і граціозний костюм, незважаючи на масивні черевики. А які дукати, моністи, головні убори, квіти! А які обличчя! А яка мова! Просто краса, краса і краса!”, –  писав художник Ілля Рєпін.

Все нове, це добре забуте старе. 100 років тому наші прабабусі і бабусі віддавали перевагу національному одягу, народним мотивам у ньому. На сьогодні ми бачимо новий сплеск моди. В тренді – вишиванки, віночки, коралі, барвисті великі хустки, крайки, вишивані сукні. Елементи народних мотивів є у костюмах і навіть пальто. Мода – циклічна, тож усе з часом повертається і підзабуті лінії й елементи одягу, його дизайн стають знову гостро актуальними. Українські “убйори” з задоволенням одягають не лише  модниці, але й всі,  кому подобається народний стиль і етніка.

Особливості українського народного одягу відрізняютсья в залежності від регіонів. Волинський регіон, Подільський, Поліський, Покуття, Гуцульщина, Бойківщина, Лемківщина, Слобожанщина, Полтавщина та Дніпровська Україна мали свої типові характеристики. Був у наших предків і святковий, і повсякденний одяг, зимовий і літній, – йдеться на сайті Ua modna.

На початку XX століття  шили одяг із матеріалі, в виготовлених у домашніх умовах: полотна, шкіри тварин, фабричної тканини. Майже кожне село різнилося багатством орнаментальних композицій і кольорів, своєрідністю крою одягу та вишивкою.

В усі часи одяг виконував соціальну функцію і відповідав  соціальному стану його власника.  Привілеєм заможних людей було використання  шовкових, парчових тканин, мережива.

У селах одяг не залежав від тенденцій моди і  тут, як правило, більше уваги приділялося одягу дівчат та молодих жінок.

Нагадаємо, що одяг належить до найдавніших пластів людської культури. Основні елементи українського народного одягу мають давньослов’янське походження й беруть свої витоки з культури Київської Русі.

Ми пропонуємо вашій увазі світлини. на яких ви побачите, як українці одягалися 100 років тому. На них представлені в основному жінки у святковому одязі, з прикрасами і намистом.

 

Джерело
дата 19.12.2017
категорії Україна
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×