Я нажаханий: голова делегації Великої Британії прокоментував повернення Росії в ПАРЄ

uatv
04.07.2019
Фото Укрінформ-UATV

Голова делегації Великої Британії в Парламентській асамблеї Ради Європи Роджер Ґейл засудив повернення Росії до ПАРЄ.

Про це він сказав у коментарі Голосу Америки.

Ґейл переконаний, що країни, які підтримали це рішення, насамперед керувалися своїми власними інтересами, а не принципами дотримання прав людини.

“Я вважаю, що делегації деяких країн, ви згадали Німеччину та Францію, голосували за свої національні інтереси. Це не має нічого спільного з принципами і з правами людини, нічого спільного з умовами життя людей в Росії. Твердження, що росіяни можуть втратити доступ до Європейського суду з прав людини – нісенітниця, бо вони фактично вже зараз не мають до нього доступу”, – вважає представник Британії.

За його словами, таке рішення є “зрадою принципів у відповідь на шантаж”.

“Я нажаханий тим, як повелися дехто з моїх колег у Парламентській асамблеї. Я вважаю, що вони підірвали довіру до ПАРЄ. Я побоююся, що вони і всі ми ще пожалкуємо через це. Я припускаю, що і зараз дехто, повернувшись додому, розмірковує, чи правильно вони вчинили. Відповідь на це – ні. Вони вчинили неправильно”, – сказав дипломат.

Політик закликав Україну не залишати організацію.

“Не опускайтеся до рівня Російської Федерації. Залишайтеся в комітетах, як би не важко було сидіти поруч із людьми, які на вашу думку не повинні там бути. Нам треба пересилити себе і боротися. Я хотів би, щоб Україна, Грузія, Молдова, країни Балтії і всі, хто голосували разом, залишалися і захищали права людини, в які ми віримо”, – порадив Ґейл.

Він також запевнив, що відносини між Лондоном та Києвом не зміняться після Brexit. Політик наголосив, що Британія вважає Україну дружньою країною і “підтримує друзів”.

Раніше Канада відреагувала на повернення Росії до ПАРЄ.

Нагадаємо, що делегації семи країн заявили про демарш після підтвердження повноважень Росії в ПАРЄ. У МЗС Польщі зазначили, що поновлення російської делегації не зупинить агресію Москви.

Також Україна засудила намір покарати словацького депутата через демарш у ПАРЄ.

Джерело Голос Америки
дата 04.07.2019
категорії Політика
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV