Вирок українським морякам Росія хоче використовувати у міжнародних відносинах, – Полозов

uatv
19.11.2019
Скрін з відео

Довести до завершення кримінальну справу проти українських військових моряків і визнати їх винними в порушенні державного кордону Росії потрібно для подальшої пропагандистської роботи. Також цей факт Москва планує використовувати в міжнародних відносинах.

Про це в студії телеканалу UATV розповів адвокат Микола Полозов.

Він нагадав, що Міжнародний трибунал ООН з морського права, виносячи свій вирок у травні цього року, задовольнив дві вимоги України з трьох: повернути моряків і кораблі. Третя вимога стосувалася закриття кримінальної справи в Росії проти українських військових моряків. Але Трибунал вважав, що РФ у своєму праві продовжувати його, і не заборонив Росії порушувати нові справи, пов’язані з ситуацією в Керченській протоці в листопаді минулого року.

“У всіх комунікаціях російська влада посилаються на цей 119-й пункт наказу Трибуналу, кажучи “ми в своєму праві продовжувати кримінальну справу”. Тому й моряків, по суті, повернули як обвинувачуваних, лише змінивши їм запобіжний захід. Відповідно, кораблі залишаються речовими доказами в тій кримінальній справі”, – сказав адвокат.

Продовження кримінальної справи проти українських моряків є порушенням їхнього імунітету, наголосив Микола Полозов, що й буде предметом розгляду Міжнародного трибуналу ООН з морського права. Перше засідання Трибуналу за цією справою відбудеться 21 листопада.

“Можна за приклад узяти дипломатичних працівників, співробітників посольств, яких притягають до кримінальної відповідальності. Так не можна, це заборонено нормами міжнародного права. Те ж стосується і моряків”, – додає гість студії.

Україна буде домагатися закриття цієї кримінальної справи, говорить адвокат. Але зараз Росія намагається довести цю справу до кінця й винести вирок, попри те, що українські військові моряки й судна вже перебувають на території нашої держави. Визнати моряків винними для Москви вигідно з кількох причин.

“Є певний пласт пропагандистської роботи в Росії, де дії українських моряків названі провокацією. І виходить, що для того, щоб остаточно затвердити цю тезу про провокації, російська влада захоче отримати якесь рішення свого суду, в якому моряки будуть визнані винними в порушенні державного кордону. А в подальшому зможе використовувати цей факт в різних міжнародних договорах і відносинах“, – говорить адвокат.

Телеінтерв’ю з Миколою Полозовим дивіться у програмі “Лицом к лицу” на телеканалі UATV сьогодні, 19 листопада, о 21:00.

Підготувала Альона ВОРОБЙОВА, UATV

Джерело UATV
дата19.11.2019
категорії Україна
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×