Вибори в Раду: політолог пояснив показник активності виборців

uatv
22.07.2019
Фото UATV

Явка на позачергових виборах до парламенту становила 49,8%. На це вплинула, зокрема, втома від політичної ситуації в країні.

Про це в інтерв’ю UATV повідомив політолог, керівник політико-правових програм “Українського Центру суспільного розвитку” Ігор Рейтерович.

“Передусім, сам факт дострокових виборів. Багато хто поїхав у відпустку. Ми повинні розуміти, що для багатьох людей відпустка – це подія, вони не вирішують із сьогодні на завтра, а планують її заздалегідь. Другий момент – певна втома: президентські вибори, потім відразу парламентські. Зараз багато говорять про дострокові місцеві вибори. Боюся, що там явка взагалі може бути меншою. Про втому – вона не так від процесу виборів, як від політичної ситуації в країні, хвиль негативу, політичної реклами,дискусій на різних ток -шоу. У будь-якому разі це небезпечна тенденція,тому що у нас виходить парламент, який серед усіх попередніх матиме найнижчий рівень суспільної легітимності”, – каже гість студії.

Також Рейтерович прокоментував ситуацію з партією “Слуга народу”, яка зберігає шанси отримати монобільшість у парламенті нового скликання.

“З одного боку, безумовно, добре, якщо ця більшість буде швидко й ефективно впроваджувати ті реформи, яких очікують українці: питання, пов’язані з війною і миром, тарифами, дерегуляцією. З іншого боку, може бути й колосальний мінус, бо така монобільшість передбачає моновідповідальність. Крім того, може початися запаморочення від успіхів. Я не виключаю, що коаліція буде створена з двох політичних сил”, – зазначив політолог.

До того ж, гість студії висловився щодо перших кроків, які повинна зробити нова ВР. Так, за його словами, спочатку потрібно реформувати парламент, а потім вже ухвалювати рішення, на які очікують громадяни країни.

“Крім законопроектів політичного плану, вони обов’язково повинні внести зміни в регламент Верховної Ради в плані функціонування коаліції. Потрібно чітко прописати її особливості, хто в неї входить, а також інші моменти, пов’язані з роллю опозиційних фракцій, чи отримають вони якісь посади, комітети. Реформа парламенту повинна бути першою”, – сказав Рейтерович.

Телеверсію інтерв’ю з Ігорем Рейтеровичем дивіться 22 липня о 15:00 у програмі “Лицом к лицу”.

Анастасія ДЯДЮША, UATV

Джерело UATV
дата 22.07.2019
категорії Політика
поділитися

Топ новин на UA|TV