Втручання у місцеві вибори в Україні: МЗС вручило ноту протесту послу Угорщини

uatv
26.10.2020
Фото Укрінформ

Сьогодні до МЗС запроcили посла Угорщини в Україні Іштвана Ійдярто, якому вручили ноту протесту через факти політичної агітації угорських офіційних осіб на користь однієї з політичних партій на місцевих виборах України 25 жовтня 2020 року.

Про це інформує UATV із посиланням на сайт відомства.

Угорському дипломату повідомили про позицію МЗС щодо неприпустимості виголошення в публічному просторі заяв офіційними особами Угорщини, особливо в день виборів, коли зобов’язує виборча тиша, із закликами до громадян України угорського походження голосувати за партію угорців – Товариство угорської культури Закарпаття.

“Такі дії угорських посадовців суперечать статті 60 Закону України “Про місцеві вибори”, а також статті 57 Виборчого кодексу України, якими заборонено іноземцям брати участь у передвиборчій агітації”, – йдеться в повідомленні.

Міністерство вкотре закликало угорську сторону поважати законодавство України і не вчиняти кроків, які свідчать про пряме втручання у внутрішні справи України та не відповідають добросусідському характеру українсько-угорських відносин.

У відомстві додали, що українська сторона залишається відкритою до конструктивної співпраці з Угорщиною з усіх питань, які становлять взаємний інтерес, на засадах взаємоповаги та взаєморозуміння.

Раніше МЗС відреагувало на агітацію високопосадовців Угорщини на місцевих виборах в Україні. У відомстві зазначили, що в такий спосіб офіційний Будапешт підтвердив своє пряме втручання у внутрішні справи нашої країни і завдав удару послідовним зусиллям конструктивно вирішити наявні в українсько-угорських відносинах проблеми.

Також нагадаємо, що МЗС України неодноразово фіксує ознаки політичної агітації державними службовцями Угорщини, які відвідують Закарпаття.

Джерело UATV
дата 26.10.2020
категорії Політика
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×