Врегулювання колекторської діяльності, “пакунок малюка”: Володимир Зеленський підписав два закони

uatv
12.04.2021
Фото Укрінформ

Президент України Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту споживачів при врегулюванні простроченої заборгованості”.

Про це повідомляє UATV із посиланням на ОП.

Документ покликаний захистити боржників від дій недобросовісних колекторів.

Закон запроваджує чіткі правила поведінки як для кредиторів, так і для колекторів під час врегулювання проблемної заборгованості.

Документ встановлює вимоги до кредитодавців та колекторських компаній, зокрема: дотримуватися етичної поведінки з боржником; інформувати його в разі залучення колекторської компанії або відступлення права вимоги новому кредитору; укладати договори лише з компаніями, включеними до реєстру колекторських компаній, який веде НБУ; контролювати дії залучених колекторських компаній. За недотримання цих вимог передбачені штрафи.

Документ також встановлює вимоги до взаємодії зі споживачем (або його представником) під час врегулювання простроченої заборгованості.

НБУ отримує повноваження контролювати додержання банками, іншими фінансовими установами та колекторськими компаніями законодавства про захист прав споживачів фінансових послуг.

Також глава держави підписав закон “Про внесення змін до закону України “Про державну допомогу сім’ям з дітьми” щодо надання допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами та ефективного використання бюджетних коштів при фінансуванні одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка”.

Закон закріплює повноваження з призначення та виплати державної допомоги за органами соціального захисту населення за місцем проживання батьків (усиновлювачів, опікуна, піклувальника) новонародженого. При цьому “пакунок малюка” не зараховується до розміру допомоги при народженні дитини (41 280 гривень).

Також законом закріплюється вартість “пакунка малюка” на рівні 3 розмірів прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, встановленого законом на дату оголошення про проведення конкурентних процедур закупівель. Кінцева ціна визначається в результаті закупівельного аукціону.

Закон стає чинним на наступний день після опублікування.

Раніше Володимир Зеленський підписав закон щодо створення Бюро економічної безпеки.

Читайте також: Електронний обіг документів у кримінальному процесі: президент ініціює законопроєкт

Джерело UATV
дата 12.04.2021
категорії Економiка
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×