ВР підтримала зміни до Конституції щодо скасування адвокатської монополії

uatv
14.01.2020
Фото Ольги Михайлюк/UATV

Депутати Верховної Ради у вівторок, 14 січня, проголосували у першому читанні за законопроєкт “Про внесення змін до Конституції України (щодо скасування адвокатської монополії)” (№1013).

Про це повідомляє UATV з посиланням на сайт ВР.

Відповідний законопроєкт був запропонований і визначений президентом України Володимиром Зеленським як невідкладний. Рішення схвалити документ підтримали 295 депутатів при мінімально необхідних 226.

Як повідомляється у пояснювальній записці, проєкт закону покликаний виключити положення частини 4-ї статті 131-2 чинної Конституції, де йдеться про те, що лише адвокат здійснює представництво іншої особи в суді.

“У зв’язку із цим пропонується вилучити частину п’яту статті 131-2 Конституції України, за якою законом можуть бути визначені винятки щодо представництва в суді в трудових спорах, спорах щодо захисту соціальних прав, щодо виборів та референдумів, у малозначних спорах, а також стосовно представництва малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена”, – зазначається у пояснювальній записці.

Очікується, що проєкт закону покращить механізм отримання професійної юридичної допомоги.

Щоб відповідні зміни були внесені до Конституції України, після попереднього схвалення законопроєкт на наступній черговій сесії має отримати підтримку конституційної більшості, тобто набрати щонайменше 300 голосів.

Нагадаємо, ВР збереться на позачергове засідання через законопроєкт про децентралізацію.

Джерело UATV
дата 14.01.2020
категорії Політика
поділитися

Топ новин на UA|TV