Восени студенти-медики складуть моніторинговий міжнародний іспит IFOM, – Інна Совсун

Він буде обов'язковим, але не впливатиме на оцінку

uatv
10.08.2018

Фото UATV

З наступного, 2019 року, студенти медичних вишів здаватимуть єдиний державний кваліфікаційний іспит (ЄДКІ), котрий містить чотири компоненти. Так, окрім іспиту КРОК, який студенти складали досі, тепер додається ще міжнародний іспит з основ медицини (IFOM) і практичний іспит (OSCE). Про деталі нової системи оцінювання студентів-медиків журналісти телеканалу UATV запитали у радника міністра охорони здоров’я Інни Совсун.

“В останні 20 років у системі української освіти зросла кількість університетів, програм і студентів, попри те, що в країні спостерігається демографічний спад і кількість випускників шкіл зменшується”, – розповіла гостя студії.

За її словами, збільшення кількості місць для студентів призвело до того, що університети брали і слабких студентів. Тому МОЗ попрацював над тим, щоб змінити систему медичної освіти.

“Одна із новацій – впровадження єдиного державного кваліфікаційного іспиту. До цього студенти складали український іспит КРОК, який базується на американській методології. Його адаптували, але розробляли цей іспит українські викладачі, яким ніколи не платили за розробку, тому рівень їхньої мотивації готувати хороші іспити був невисоким”, – зазначила Совсун.

З наступного року до іспиту КРОК додають міжнародний іспит IFOM: “Він буде обов’язковим. Крім того, посилюються вимоги й до іспиту КРОК. Раніше його можна було перескладати кілька разів, а тепер є лише одна перездача”.

Для того щоб студентам можна було ретельніше підготуватися, восени цього року відбудеться моніторинговий іспит IFOM.

“Він не впливатиме на оцінку, це швидше для того, щоб університети подивилися, як їхні студенти виконують завдання міжнародного іспиту”, – розповіла Совсун.

Вона зазначила, якщо студенти будуть сильно відставати, це привід задуматися, чи відповідає своїй посаді ректор.

“Тут іще важливий корупційний момент. У новій моделі ректор буде зацікавлений дати більше годин не тому викладачеві, який просто до нього лояльний, а тому, в якого студенти добре складають іспит”, – додала гостя.

Телеверсію інтерв’ю з Інною Совсун дивіться 13 серпня о 15:00 у програмі “Лицом к лицу” на UATV.

Марта ЗНАК, UATV

Джерело UATV
дата 10.08.2018
категорії Суспільство
поділитися
Топ новин на UA|TV