Волонтери: як громадянське суспільство об’єдналося заради допомоги бійцям (ВІДЕО)

скрін з відео 

Коли Росія в 2014 році напала на Україну, в армії елементарно не вистачало бронежилетів і шоломів. Про сучасні аптечки або спецоптику навіть не йшлося. Тоді на допомогу прийшли волонтери. За 6 років держава налагодила поставки на фронт, але волонтерський рух актуальний і досі.

Журналістка Ірина Гук побачила оголошення про набір людей для розфасовки ліків на фронт влітку 2014 року. Тоді жінка вирішила приєднатися до доброї справи на пару тижнів, а залишилася на 5 років.

“Тоді треба було все, починаючи від бинтів, перекису водню, навіть активованого вугілля, ліків від горла, кашлю, головного болю. Не було нічого! Люди постійно приходили, бабусі та дідусі приносили навіть вже відкриті упаковки бинтів. Один бізнесмен привіз кілька вантажівок із медикаментами”, – згадує волонтер.

Спочатку Ірина не вірила, що своїми силами вдасться зібрати для військових аптечки за стандартами НАТО. А на сьогоднішній день їх відправили вже понад тридцять тисяч.

Наразі в армії є і добре укомплектовані аптечки, і якісна форма, але для волонтерів робота залишається.

Допомагають по-різному. Наприклад, фонд “Повернись живим” організував для бійців школу снайперів і саперів, також він регулярно запрошує викладачів бізнесшкіл читати лекції на тему лідерства командирам рот.

В організації кажуть, що проблем з пожертвами немає, адже там регулярно звітують, куди йдуть гроші.

10 тисяч доларів одного разу принесла 91-річна бабуся, яка продала дачу”, – розповідає Віталій Дейнега, засновник фонду.

Російська агресія не зламала українців, а навпаки, об’єднала людей для захисту країни.

“У нас з’явилася маса людей із великою кількістю горизонтальних зв’язків, які можуть дуже швидко мобілізуватися та мобілізувати інших в разі повномасштабної російської агресії, – переконаний Віталій. – У людей вже є рефлекс, що робити. Одні біжать до військкомату, інші – до банкомату, треті – до фонду”.

За роки війни Україна стала лише сильніше, кажуть волонтери.

Більше сюжетів із циклу “Армія 2.0” дивіться за посиланням.

Прямий ефір