Володимир Зеленський затвердив Стратегію національної безпеки

uatv
14.09.2020
Фото ОП

Президент Володимир Зеленський підписав Указ “Про рішення РНБО від 14 вересня 2020 року “Про Стратегію національної безпеки України”, інформує Офіс глави держави.

Вона визначає основні напрями державної політики у сфері національної безпеки, зокрема: пріоритети національних інтересів та їхнє забезпечення.

У документі сказано, що Україна прагне миру, який є запорукою розвитку держави, а людина, її життя та здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека – найвища соціальна цінність.

Стратегія ґрунтується на трьох основних засадах державної політики у сфері національної безпеки:

  • стримування – розвиток оборонних і безпекових спроможностей для унеможливлення збройної агресії проти України;
  • стійкість – здатність суспільства та держави швидко адаптуватися до змін безпекового середовища й підтримувати стале функціонування, зокрема шляхом мінімізації зовнішніх і внутрішніх уразливостей;
  • взаємодія – розвиток стратегічних відносин із ключовими іноземними партнерами, насамперед із Європейським Союзом і НАТО та їхніми державами-членами, США, прагматичне співробітництво з іншими державами та міжнародними організаціями на основі національних інтересів України.

Пріоритетами національних інтересів визначаються: відстоювання незалежності й державного суверенітету; відновлення територіальної цілісності в межах міжнародно визнаного державного кордону України; суспільний розвиток, насамперед розвиток людського капіталу; захист прав, свобод і законних інтересів громадян України; європейська та євроатлантична інтеграція.

У документі враховані останні зміни ситуації, що пов’язано з кризовими явищами у світовій економіці, появою нових чинників, що впливають на стан міжнародного безпекового середовища, поширенням хвороби COVID-19, а також посиленням небезпеки виникнення надзвичайних ситуацій природного й техногенного характеру.

Стратегія є основою для розробки інших документів стратегічного планування.

Раніше президент підписав меморандум і кредитну угоду про допомогу від ЄС у €1,2 млрд.

Також він анонсував ще одну “нормандську” зустріч на рівні радників.

Джерело UATV
дата 14.09.2020
категорії Політика
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×