Володимир Зеленський закликав ЄС запровадити санкції за порушення прав людини в окупованому Криму

uatv
03.03.2021
Фото ОП

Президент Володимир Зеленський сподівається, що Європейська Рада за підсумками засідання наприкінці березня ухвалить рішення, яке засуджує агресію РФ проти України.

Про це він сказав на пресконференції з головою Європейської Ради Шарлем Мішелем, який перебуває в Києві з візитом, інформує UATV.

“Я сподіваюся, що за підсумками засідання Європейської Ради наприкінці березня буде надано потужний сигнал щодо засудження російської гібридної агресії проти України. Я не вірю в повернення business as usual у відносинах між Європейським Союзом і РФ без відновлення територіальної цілісності нашої держави”, – сказав він.

Також президент закликав покарати тих, хто порушує права людини в окупованому Криму.

“Нещодавно Європейський Союз схвалив новий режим санкцій за порушення прав людини. З огляду на це, я запропонував упровадити такі самі санкції до тих, хто чинить свавілля на окупованому півострові Крим. Це могло б стати потужним внеском Брюсселя у діяльність “Кримської платформи”, – сказав глава держави.

Володимир Зеленський наголосив, що питання Криму має бути винесене на міжнародний порядок денний.

“Потрібні більш дієві міжнародні кроки, питання Криму має бути винесене на міжнародний порядок денний. Я виступив з ініціативою провести установчий саміт “Кримської платформи”, що відбудеться в Києві 23 серпня, його мета – створення дієвого механізму для деокупації наших територій та захисту прав людини на тимчасово окупованому півострові Крим”, – сказав президент.

Читайте також: МЗС розраховує, що ЄС застосує новий механізм санкцій до порушників прав людини в окупованому Криму

Раніше Верховна Рада закликала світ засудити окупацію Криму.

Джерело UATV
дата 03.03.2021
категорії Україна та ЄС
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×