Володимир Зеленський попросив у Литви допомоги в постачанні вакцини проти коронавірусу

uatv
24.02.2021
Фото ОП

Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із міністром закордонних справ Литовської Республіки Габріелюсом Ландсбергісом.

Про це повідомляє UATV із посиланням на ОП.

Співрозмовники обговорили ситуацію в Україні та Литві у зв’язку з пандемією коронавірусу.

Володимир Зеленський попросив допомоги у пришвидшенні постачання більшої кількості вакцини та запропонував допомогу України у її масовому виробництві у разі потреби. Він нагадав, як на початку пандемії Україна підтримувала деякі країни Європейського Союзу, надаючи засоби індивідуального захисту та допомогу медичних фахівців.

Глава держави висловив подяку Литві за незмінну підтримку суверенітету й територіальної цілісності України, а також за важливу підтримку в реалізації стратегії європейської та євроатлантичної інтеграції.

“Україна має бути членом Євросоюзу. Дякую також за підтримку вступу України до НАТО. Ми розраховуємо, що після отримання статусу партнера з розширеними можливостями Україна має отримати ПДЧ. А в подальшій перспективі ми бачимо себе членами НАТО”, – сказав Володимир Зеленський.

Президент також вважає важливою підтримку позиції Української держави з метою протидії проєкту “Північний потік-2” та збереження енергетичної безпеки у Європі.

“Хочу подякувати за санкційну політику через тимчасову окупацію Криму, через війну на Донбасі та заради енергетичної безпеки Європи”, – сказав Володимир Зеленський.

Глава держави наголосив, що очікує на особисту участь президента Литви в урочистих заходах з нагоди 30-річчя незалежності України та в саміті “Кримської платформи”, які відбудуться у Києві в серпні 2021 року.

Раніше Володимир Зеленський подякував Індії за постачання першої партії вакцини від COVID-19.

Читайте також: Лікар у Черкасах першим вакцинувався від СOVІD-19 в Україні

Джерело UATV
дата 24.02.2021
категорії Політика
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×